mBank ma problemy z realizacją przelewów ekspresowych i nie wie, kiedy awaria zostanie zrealizowana – tego dowiedzieliśmy się, dzwoniąc na infolinię banku.

W dniu dzisiejszym niemożliwa jest realizacja przelewów ekspresowych dla klientów mBanku. Według pracowników banku, stroną odpowiedzialną za zaistniałą sytuację jest firma Blue Media. Oznacza to, że kontaktując się z infolinią mBanku nie otrzymamy żadnej pomocy. Co więcej, jeżeli przelew został już zlecony, to według zaleceń konsultantów należy jedynie poczciwie czekać aż środki zostaną zwrócone, bądź przelew zostanie zrealizowany. Zapytani o czas – twierdzą, że cały proces może potrwać w najgorszym przypadku nawet do kilku dni. Oznacza to, że zarówno nadawca przelewu, jak i jego odbiorca pozostają bez zleconych środków. A jak wiadomo, w przypadku przelewów ekspresowych liczy się czas. Co zatem jako rekompensatę proponuje mBank? – zwrot kosztów realizacji przelewu, który dla klientów indywidualnych wynosi 5 zł, dla klientów biznesowych 10 zł.

Próbowaliśmy dodzwonić się zarówno do mBanku, jak i firmy Blue Media, by uzyskać informację na temat zaistniałej sytuacji, jednak osoba odpowiedzialna za relacje z mediami po stronie Blue Media, przebywa obecnie na urlopie i nie zna problemu, a w mBanku pracownicy biura prasowego nie odbierają telefonów.

Podsumowując: jeśli jesteś klientem mBanku i nie chcesz zamrozić na bliżej nieokreślony czas swoich pieniędzy, nie realizuj dzisiaj przelewów ekspresowych.

Aktualizacja z godziny 15:13: Z informacji, jakie do nas spływają od klientów banku, wynika, że pierwsze przelewy zaczynają być realizowane.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułClarkson, Hammond i May będą mieli swój program w… Amazon Prime
Następny artykułFacebook dostarczy internet 4 mld ludzi za pomocą dronów
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ