Engineering Design Center (EDC) właśnie rozpoczęło rekrutację do Akademii EDC – nowego programu edukacyjnego dla kobiet organizowanego pod marką Pani Inżynier w Pracy. Akademia EDC jest skierowana do studentek 3-5 roku studiów technicznych lub absolwentek planujących wkroczyć na rynek pracy. W cyklu czterech spotkań uczestniczki uzyskają wiedzę z zakresu najnowocześniejszych technologii, informacje o branżach i zakresie prac wykonywanych przez inżynierów w EDC oraz zapoznają się z kulturą organizacyjną panującą w EDC. Miejscem spotkań będzie siedziba Engineering Design Center przy alei Krakowskiej 110/114 w Warszawie.

Dlaczego Akademia EDC jest skierowana wyłącznie do kobiet? Organizatorzy wierzą, że różnorodność pracowników oraz przychylne środowisko pracy zapewniają rozwój, innowacyjność i konkurencyjność. Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Organizatorzy liczą na to, że uda im się zachęcić więcej kobiet do wybierania studiów technicznych i poszukiwania pracy w branży inżynieryjnej.

Podczas gdy wcześniejsze edycje Pani Inżynier w Pracy były jednodniowymi spotkaniami, Akademia EDC pozwoli uczestniczkom na udział w całym cyklu szkoleń. Dzięki temu będą mogły sprawdzić się w wielu zawodowych obszarach, m. in. dotyczących technologii cyfrowych w dzisiejszym przemyśle oraz w sztuce autoprezentacji, a także spróbować swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń biznesowych.

Uczestniczki poznają również specyfikę pracy w warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center, które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Akademia EDC będzie doskonałą okazją do tego, by lepiej poznać siebie w roli potencjalnego pracownika oraz by w przyszłości świadomie kierować swoją karierą.

Wszelkie inne informacje o programie oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie www.edc.pl/akademia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ