Brak głosu w nawigacji? Oto jak rozwiązać problem z Here Drive

Aktualizacja aplikacji nawigacyjnej Here Drive w telefonach z Windows Phone może się skończyć niespodzianką: brakiem wskazówek głosowych.

Nowe mapy, nowy program i brak informacji głosowych? To możliwe w przypadku aktualizacji aplikacji nawigacyjnej Here Drive. Z problemem borykają się użytkownicy różnej generacji telefonów z Windows Phone. A w szczególności nowej wersji Windows Phone 8.1 Cyan.

Nie tylko najnowszych serii (np. Lumia 930), ale także starszych modeli (np. Lumia 820). Na szczęście jest rozwiązanie. Rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba restartować telefonu – także w najbardziej brutalny sposób, poprzez wyjęcie baterii w trakcie pracy urządzenia.

Samo pobranie kolejnych plików z komunikatami głosowymi nie pomaga w pozbyciu się kłopotów. Warto zacząć od sprawdzenia ustawień telefonu. A ściślej: wybranego języka funkcji „mowa”. Najlepiej wybrać polski, który może być wówczas automatycznie zaktualizowany (zwykle następuje próba pobrania zaktualizowanej ścieżki głosowej). Dopiero po aktualizacji ustawień języka funkcji „mowa” można spróbować ponownie wybrać właściwy język komunikatów głosowych w nawigacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *