Nowa mobilna strona AutoMapy. Nie bez problemów

AutoMapa uruchomiła nowy serwis www opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych. Strona wykonana jest w całości w HTML5, co wpływa pozytywnie na szybkość i płynność działania, ale – jak to bywa – nie ustrzeżono się błędów wieku dziecięcego.

Nowa odsłona mobilnej witryny AutoMapy została pozbawiona rozwiązań typu flash, które są szczególnie nieprzyjazne dla urządzeń mobilnych. Podobnie jak w wersji desktopowej, użytkownicy mają dostęp m.in. do rozbudowanej bazy wiedzy o produktach, wersji Beta oraz możliwości zgłaszania uwag do map z poziomu tabletu czy smartfona.

Nowa strona AutoMapy odzwierciedla filozofię, która przyświeca twórcom produktu. Bogactwo danych podane w czytelnej i przyjaznej dla użytkownika formie. Jest również odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy znacznie częściej przeglądają strony z urządzeń mobilnych, niż komputerów” – mówi Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Nowa strona AutoMapy została w całości przeniesiona w chmurę, co – jak zapewnia dostawca – ma pozwolić dynamicznie reagować na zwiększone zainteresowanie użytkowników. Będzie to odczuwalne zwłaszcza przy publikacji kolejnych wersji programu oraz udostępniania użytkownikom nowych map.

Podczas odwiedzania www.AutoMapa.pl z urządzenia mobilnego, system automatycznie rozpoznaje, z jakiej platformy korzysta użytkownik i proponuje pobranie programu z App Store bądź Google Play lub uruchomienie aplikacji. I to jest właśnie pierwszy problem z nowym serwisem. Sugestia pojawia się bowiem za każdym razem, kiedy wybrana zostanie kolejna podstrona z menu, co po chwili korzystania z serwisu staje się irytujące.

Większym kłopotem jest jednak błąd wyskakujący podczas próby skorzystania z zakładki „Wyniki wyszukiwania”. Dotyczy to nowej wersji strony przeznaczonej zarówno na urządzenia z system Android, jak i iOS czy Windows Phone.

„Pierwsze koty za płoty”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *