Connected DriverPorady Aktualizacja nawigacji TomTom: to nie jest trudne

Samodzielna aktualizacja nawigacji? To zwykle przerażająca perspektywa dla jej użytkownika. Z poradnikiem Connected Life nawet najbardziej oporny laik powinien sobie poradzić. Zaczynamy od TomTom.

Jak odświeżyć mapy czy oprogramowanie? Przez lata nie było łatwo. Producenci nawigacji solidnie zapracowali na kiepską reputację. Problemy z pobieraniem danych, komunikacją urządzeń z komputerami, a także ze zmianą oprogramowania sprawiły, że niejeden użytkownik może być przerażony perspektywą odświeżania map w swojej nawigacji. Na szczęście z biegiem lat jest coraz łatwiej. O ile łatwiej? Zaczynamy od nawigacji TomTom oraz użytkowników komputerów z Windows.

Kup prenumeratę => http://clcg.pl/kup-magazyn

Przede wszystkim pośpiech nie jest wskazany. Zanim jeszcze podłączymy nawigację do komputera, trzeba pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Brzmi przerażająco? Warto zacząć od odwiedzenia strony internetowej TomTom.com/getstarted. Z dostępnej listy urządzeń nawigacyjnych należy wybrać posiadany model. Jeśli jest to nawigator, który kupiliśmy niedawno (nawet dwa lata temu), najprawdopodobniej do pobrania będzie oprogramowanie MyDrive Connect. Odpowiednia ikona z nazwą aplikacji pojawi się na ekranie: wystarczy w nią kliknąć, by rozpoczęło się pobieranie aplikacji. Gdy tylko się zakończy, trzeba uruchomić zapisany program. Łopatologicznie: w Windows wystarczy podwójne kliknięcie myszą, by rozpoczęła się instalacja.

W trakcie instalacji programu trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami, które pojawiają się na ekranie. Jedną z nich będzie prośba o podłączenie nawigacji do komputera. Najlepiej wykorzystać kabel USB dostarczony do nawigacji: by uniknąć problemów z połączeniem i rozpoznaniem urządzenia przez system Windows.

Po podłączeniu nawigacji pojawi się komunikat dotyczący logowania w koncie TomTom. Jeśli jeszcze takiego konta nie założyliśmy, pora je uruchomić. Na stronie internetowej www.tomtom.com/pl_pl/mytomtom/registration/ należy wypełnić formularz (w którym trzeba także wymyśleć hasło i login) i wysłać zgłoszenie. Tego samego hasła i loginu trzeba użyć, by zalogować się do programu MyDrive Connect.

W głównym oknie programu pojawią się propozycje dostępnych aktualizacji. Wystarczy tylko zatwierdzić, by rozpoczęło się pobieranie i aktualizacja. TomTom regularnie odświeża nie tylko mapy, ale także wprowadza poprawki do programu. Wszystkie warto zatwierdzić, by rozpoczęło się automatyczne pobieranie i aktualizacja.

W trakcie aktualizacji lepiej nie odłączać nawigacji od komputera, by nie przerwać procesu kopiowania danych. Przed rozpoczęciem aktualizacji warto także podładować baterię w nawigacji. W przypadku mocno rozładowanej baterii zasilanie poprzez gniazdo USB komputera może się okazać niewystarczające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *