Homeless men with dog

Alky Recovery to stosunkowo nowa aplikacja na polskim rynku. Stoi za nią Marcin Brysiak, który niedawno nagradzał kierowców za bezpieczną jazdę (forDrivers). 

Rynek mHealth rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Szacuje się, że za dwa lata będzie wart ok. 21,5 mld dolarów. Gro z tego będą stanowić aplikacje mobilne oraz urządzenia oparte o Internet of Things. W Polsce także o kawałek tortu o nazwie e-zdrowie, zaczynają walczyć zarówno te większe, jak i mniejsze firmy. I co ważne, nie są to tylko rozwiązania powiązane z aktywnością fizyczną, lecz coraz częściej odpowiadają na potrzeby związane z chorobami cywilizacyjnymi. W tym kierunku zmierza właśnie dostawca aplikacji Alky Recovery, który dzięki niej chce zapełnić niszę związaną z uzależnieniami. W chwili obecnej aplikacja dedykowana jest dla osób borykających się z problemami alkoholowymi, których w Polsce jest ok. 600-700 tysięcy. Część z nich leczy się w ośrodkach zwalczania uzależnień bądź uczęszcza na spotkania Anonimowych Alkoholików. Lecz istnieje całkiem duża grupa osób, która ze swoim problemem nie chce się afiszować. To głównie o nich chce zawalaczyć Marcin Brysiak. Jak twierdzi, ok. 80% procent przepytanych osób, skorzystałoby z pomocy rozwiązań technologicznych, gdyby miały taką możliwość.

Problem związany z nadużywaniem alkoholu nie dotyczy jedynie samych uzależnionych, lecz również ich bliskich, którzy często – podobnie jak sami alkoholicy – nie chcą się ujawniać. To również do nich skierowana jest aplikacja Alky Recovery i to pewnie na nich z czasem producenci będą chcieli zarabiać. Póki co aplikacja jest bezpłatna. Jednak patrząc na model biznesowy innych tego typu rozwiązań, trudno nie przypuszczać, że dostawcy aplikacji nie będą chcieli z czasem jej monetyzować i wprowadzać płatnych pakietów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInteligentne miasta przyszłości
Następny artykułBecker prezentuje na IFA na nowy wymiar nawigacji
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ