IBM oficjalnie ogłosiła otwarcie swojego zmodernizowanego, europejskiego centrum IBM X-Force Command Center w Polsce. Przecięcie wstęgi otwierającej inwestycję wartą 200 milionów dolarów uświetnił Wicepremier Mateusz Morawiecki.

Ostatnio przedstawiciele Rządu coraz częściej pojawiają się na wydarzeniach technologicznych. Począwszy od konferencji, aż po różnego rodzaju premiery i prezentacje. Pokazuje to, jak dużą rolę Internet of Things zaczyna odgrywać w gospodarce.

Przy okazji otwarcia IBM X-Force Center, Wicepremier Morawiecki powiedział, jak ważną rolę cybersecurity odgrywa i będzie odgrywać w strukturach polskiego Państwa. Podkreślił, że wybór przez IBM Polski na lokalizację swojego najnowszego centrum ds. cyberbezpieczeństwa nie jest przypadkiem. „Polska ma solidne podstawy do bycia potęgą w zakresie cyberprzestrzeni oraz pionierem nowatorskich rozwiązań informatycznych, a a inwestycja IBM jest tego potwierdzeniem. Co więcej, Polacy mają doświadczenie w kryptografii, bo wystarczy przypomnieć sobie, kto podczas II Wojny Światowej złamał szyfry Enigmy. Stąd polska szkoła cyberbezpieczeństwa jest znana na całym świecie, a my otworzyliśmy program „Cyberpark Enigma”, którego celem ma być rozwój kompetencji polskich firm i jednostek naukowobadawczych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i analizy danych.” – powiedział Morawiecki. Dodał, że cyberbezpieczeństwo to taki obszar, w którym słabszy może wygrać z silniejszym, a dziękim potężnym partnerom, jak na przykład IBM – Polska zacznie wygrywać z atakującymi.

„Chciałbym zrobić z cybersecurity naszą narodową kompetencję, bo talenty informatyczne są naszym dobrem narodowym. Może ona zostać zauważona w świecie i chciałbym, by także z cyberbezpieczeństwem była kojarzona Polska”.

Poza Premierem Morawieckim na otwarcie IBM X-Force Center przybył również szef FBI w Polsce, przedstawiciele szkolnictwa wyższego czy lokalnych samorządów.

Znajdujące się we Wrocławiu centrum dołącza do globalnej sieci IBM X-Force Command Centers, które każdego miesiąca obsługują jeden trylion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tysiąca klientów ze 133 państw. Ta globalna sieć zatrudnia ponad 1400 specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa świadczących usługi w rotacyjnym systemie pracy w kolejnych strefach czasowych. Modernizacja ośrodka jest elementem ogłoszonej w ubiegłym roku i wartej 200 milionów dolarów inwestycji IBM w rozwój możliwości odpowiadania na incydenty bezpieczeństwa.

Głównym zadaniem polskiego ośrodka IBM X-Force Command Center będzie wspieranie klientów w reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa i pełnienie funkcji centralnego hubu w globalnej sieci ośrodków IBM, zajmującego się specyfikacją GDPR i świadczącego specjalistyczne usługi w tym zakresie.

Centrum IBM zaoferuje klientom opcję zarządzania bezpieczeństwem ich danych przez zespół ludzi i na infrastrukturze w granicach Unii Europejskiej, a analitycy i eksperci IBM X-Force pomogą klientom w spełnieniu wymagań rozporządzenia w zakresie raportowania incydentów związanych z wyciekiem danych osobowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysł na biznes: zostań instalatorem automatyki budynkowej
Następny artykułNiech telefon pracowników będzie częścią corporate identity
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ