13 i 14 kwietnia, czyli kilka dni przed targami IoT Poland Show, wszystkich edytorów, użytkowników i sympatyków projektu OpenStreetMap czeka nielada gratka. Jest nią konferencja State of the Map odbywająca się w Poznaniu.

Jak czytamy na stronie organizatora – OpenStreetMap to ogólnoświatowy projekt kartograficzny mający na celu stworzenie jak najpełniejszej, ogólnodostępnej, bezpłatnej mapy świata. Opiera się na potencjale ogromnej społeczności osób mapujących (ponad 750 tysięcy edytorów), które codziennie dokonują obrazowania świata. Mapa obecnie zajmuje ponad 200 GB pamięci. W Polsce wiele projektów, nawet tych komercyjnych działa w oparciu o OSM. Czemu? Bo to doskonała alternatywa dla droższej konkurencji w postaci Google Maps, Here czy łódzkiej Emapy.

W trakcie dwudniowej konferencji z cyklu State of the Map organizatorzy chcą przybliżyć projekt szerokiemu gronu osób – wykładowcom, pracownikom naukowym i studentom uczelni, przedstawicielom urzędów administracji samorządowej i państwowej, właścicielom i pracownikom firm oraz edytorom danych OSM i wszystkim zainteresowanym. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się osobistości ze świata OSM, wieloletni edytorzy, również z zagranicy, specjaliści z branży nawigacji i IT, programiści.

W trakcie dwóch dni, poza wskazówkami dla edytorów, uczestnicy będą starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, co jeszcze można zrobić, by uczynić OpenStreetMap jeszcze bardziej znanym, atrakcyjniejszym i chętniej stosowanym przez instytucje i firmy prywatne.

Główne tematy konferencji:

  • przedstawienie projektu OpenStreetMap
  • przykłady użycia otwartych danych mapowych
  • wymiana doświadczeń pomiędzy edytorami
  • wypracowanie jednolitych zasad edycji niektórych elementów mapy
  • przybliżenie tematów indoor mapping (mapowanie wnętrz obiektów publicznych), modelowanie 3D (przypisywanie obiektom informacji o ich gabarytach), mikromapowanie (uszczegóławianie przestrzeni o informacje o drobnych elementach)

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.sotm-pl.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ