Moje Mapy na smartfonie

0

Jeśli jesteś domorosłym kartografem albo po prostu stworzyłeś kilka map za pośrednictwem aplikacji Moje Mapy Google, będziesz mógł korzystać z nich także na urządzeniach mobilnych.

My Maps to serwis, za którego pomocą można tworzyć własne mapy określonego miejsca, wycinka czy regionu, bazujące na Google Maps. Gigant z doliny Krzemowej od niedawna umożliwia korzystanie z dobrodziejstw tego rozwiązania również na urządzeniach mobilnych. By wygenerować mapę interesującego obszaru, należy skorzystać z przeglądarkowej wersji Moich Map. Natomiast ponowny dostęp do nich można również uzyskać na tabletach i smartfonach.

Twórcy aplikacji zalecają wykorzystanie programu w przypadku wyjazdów wakacyjnych w nowe miejsca oraz np. w trakcie podróży biznesowych. Moje Mapy mogą być szczególnie przydatne w chwili, kiedy w danej lokacji mamy zamiar odwiedzić kilka bądź kilkanaście miejsc o różnej charakterystyce. Aplikacja daje swoim użytkownikom narzędzia, dzięki którym mogą nanosić na mapę warstwy z oznaczonymi punktami. Np. pierwsza z nich będzie zawierała tylko muzea, druga kawiarnie, a trzecia obiekty sakralne lub bazę klientów, z którymi mamy się spotkać (oznaczone odpowiednimi pinami różnych kształtów i kolorów).

Osoby korzystające z My Maps zamiast posługiwać się mapami Google w całości, wybiorą interesujący je skrawek np. miasta. Mogą również wskazać określoną dzielnicę, w obrębie której będą się poruszać i nawigować. Do nowości należy także możliwość współtworzenia map ze znajomymi i udostępnianie gotowych projektów. Jeśli masz określoną bazę miejsc, do których chodzisz – np. najlepsze kluby nocne w Warszawie, będziesz mógł podzielić się tą wiedzą ze swoimi przyjaciółmi oznaczając dane punkty na mapie.

Aplikację można już pobrać w sklepie Google Play. Funkcjonuje jako osobne narzędzie. Obecnie nie wiadomo, czy pozostanie w takiej formie na zawsze, czy też za jakiś czas stanie się implementarną częścią Google Maps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ