Kiedyś miał dobrze grać. W roku 2017 powinien jeszcze z nami rozmawiać. O kim mowa? O inteligentnym głośniku.

Dzisiaj inteligentne powinno być niemal wszystko. Inteligentne miasta, a w nich inteligentne domy, w których znajdują się inteligentne telewizory, pralki, lodówki, a według Allview – nawet głośniki. V-Bass bowiem, to urządzenie, które nie tylko odtwarza dźwięk, ale również odpowiada na pytania i jest sterowane komendami głosowymi. Głośnik jest kompatybilny z usługą Amazon Alexa oraz dostarcza informacji wiedzy ogólnej, opowiada żarty, odtwarza audiobooki czy tworzy zadania i listy zakupów. Innymi słowy, Allview tworzy kolejnego personalnego asystenta. Kiedyś była mowa na usługi concierge – w banku, w samochodzie, a nawet w blokach, teraz przyszła kolej na inteligentnych asystentów. Według Luciana Peticila, General Managera Allview, technologia z łatwością przyjmuje cechy ludzkiej osobowści, a interakcja pomiędzy urządzeniem, a człowiekiem staj się naturalną rozmową. „V-Bass dostarcza użytkownikom mieszankę informacji i rozrywki w nowy, atrakcyjny sposób”.

O tym, że urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji, przypominać chyba już nie trzeba. Zauważyć jednak warto, że ten przywilej spotka tylko użytkowników Androida.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułConnected Life Business Ideas: Polski sposób na dane przestrzenne w chmurze
Następny artykułFutureTech Congress: Przyszłość pod znakiem technologii
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ