29 listopada odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona nowym technologiom we flotach samochodowych, connected cars i internet of things w motoryzacji. 

Telematics Forum to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, zrzeszające przedstawicieli branży CFM, FMS, telematyki, automotive, IoT czy Big Data. Jest to konferencja mająca służyć jako platforma wymiany doświadczeń i medium łączące podmioty zainteresowane wdrażaniem nowych technologii w branży motoryzacyjnej, flotowej i transportowej. Telematics Forum ukaże trendy już obecne lub takie, które wkrótce będą decydowały o kierunku rozwoju branży i zademonstruje kryjące się w nich możliwości. Omówione zostaną najnowsze projekty realizowane w Europie Zachodniej czy USA, a także zaprezentowane zostaną ciekawe wdrożenia. A wszystko to we współpracy z globalnymi liderami rynku.

Rozwój rynku

Europejska branża automotive ze szczególnym uwzględnieniem usług car fleet management, connected cars i inteligetnych systemów transportowych wkracza w nową fazę rozwoju. Prognozy dla tych rynków na Starym Kontynencie są optymistyczne (szczególnie dla regionu Europy Wschodniej oraz Rosji). Jeszcze w zeszłym roku przewidywano, że do 2018 r. liczba systemów zarządzania flotą wzrośnie do 5,9 mln. W najnowszym raporcie Berg Insight analitycy prognozują już 7,9 mln do 2020 r. w Europie Wschodniej, Rosji oraz na Białorusi i Ukrainie. I trudno w to wątpić zważywszy, że do końca roku 2015 w regionie wykorzystywano już 4,2 mln takich rozwiązań. A to dopiero początek.

Musisz tu być

Ideą Telematics Forum jest z jednej strony zwrócenie uwagi przedstawicieli szeroko rozumianej branży flotowej i motoryzacyjnej na potencjał, jaki wiąże się z zastosowaniem nowych technologii (ze szczególnym uwzględnieniem telematyki), a z drugiej wskazanie firmom oferującym produkty i usługi dla flot oraz producentów motoryzacyjnych i użytkowników samochodów trendów, które już są widoczne oraz prognoz na najbliższy czas. Posiadasz flotę pojazdów i chciałbyś wiedzieć, jakie trendy już, a jakie w najbliższym czasie będą rządziły branżą? Jesteś producentem hardware’u lub software’u do rozwiązań telematycznych? Dostarczasz bądź analizujesz dane w systemach zarządzania flotą lub ruchem miejskim? Nie może Cię tu zabraknąć.

Technologie i motoryzacja podczas Telematics Forum

O technologiach mówi się lepiej, jeśli można ich dotknąć. Dlatego podczas Telematics Forum zadbaliśmy o to, by można było zobaczyć jak Internet of Things zmienia branżę motoryzacyjną – Volvo zaprezentuje swoje najnowsze samochody, nafaszerowane technologiami, Express zademonstruje możliwości usługi carsharingowej na żywym organizmie, a NaviExpert pokaże urządzenia dedykowane dla flot samochodowych. Podczas wydarzenia swoje rozwiązania przedstawią także startupy: WebandMobile i Pysense.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzięki Allegro Poczta Polska chce być liderem polskiego e-commerce
Następny artykułConnected Life patronem impact’16
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ