Czy Święta Bożego Narodzenia w domach fanów nowych technologii różnią się od spędzanych przez tych, którzy ze światem connected mają mniej wspólnego? Oczywiście, czego dowodów dostarczymy w poniższym tekście. Dodatkowo pokażemy, że kreując pewne potrzeby, firmy mogą zarabiać krocie.

Kochamy nowinki technologiczne. Zapewne wielu z Was także. W końcu nie trafiliście na portal connectedlifemagazine.pl przypadkowo. Jak mogłyby wyglądać święta w domu wzorcowego freaka technologicznego, którego portfel pęka w szwach, a każdy element Bożego Narodzenia musi wiązać się przynajmniej po części z technologią connected? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie pomysłów na wyposażenie domu i wykorzystanie inteligentnych gadżetów. Tym razem dla odmiany pokażemy jedynie idee, nie produkty. I to takie, dzięki którym biznes się kręci, a miliony trafiają na konta firm. Bo zarabiać w święta można nie tylko na choinkach, karpiach i krawatach przeznaczonych na prezenty dla mężów.

Sposób na kolędy

Kolędnicy to w dzisiejszych czasach bardzo rzadki widok. Coraz mniej z nas kupuje też płyty CD z nową klaskaną interpretacją „Jezus Malusieńki” Piotra Rubika czy „Dzisiaj w Betlejem” Maryli Rodowicz. Dziś rządzi audio streaming, YouTube w smart TV i zestawy audio z możliwością włączenia Spotify. Chcecie cichego towarzystwa chórów anielskich w trakcie kolacji wigilijnej? Wystarczą dwa przyciski na pilocie waszego inteligentnego zestawu audio. Macie ochotę na wspólne rodzinne karaoke do melodii „Cicha noc”? YouTube pęka w szwach od kolęd z wyświetlanym tekstem. Wystarczy ruch smartfonem, wyszukanie utworu i „wysłanie” go do telewizora. I wszystko praktycznie za darmo. Zarobi na was Spotify, które niektórzy z was i tak używają, na co dzień (systemy audio do współpracy wymagają konta premium w aplikacji) oraz producenci sprzętów. Co ciekawe nie tylko wigilia spędzana w domu ma szansę zostać okraszona w ten sposób. Inteligentny system nagłośnienia może zamienić Wasze biuro lub całą firmę w tętniące świąteczną muzyką przyjazne pracownikowi miejsce.

Świąteczne smart potrawy

Gotowanie na klasycznej płycie grzewczej czy kuchence jest w świecie connected całkowicie passe. By sprostać wymogom XXI wieku, kontrolę nad przygotowywanymi daniami musicie sprawować za pomocą smartfona. Wśród producentów sprzętu AGD panuje moda na tworzenie inteligentnych kuchenek, okapów i piekarników, które mogą być aktywowane z poziomu telefonu. Pozwolą nawet na doglądanie potraw dzięki wbudowanym kamerom, poinformują o upływającym czasie, dobiorą odpowiedni program oraz aktywują się i wyłączą w odpowiednim momencie. Czy wigilijne dania przygotowywane smart technikami, są smaczniejsze niż te robione tradycyjnie przez nasze mamy? Na pewno będą tak samo dobre, jeśli nie zmienicie receptur i zaprzęgniecie rodzicielki w proces produkcyjny.

Sposoby na świąteczne obżarstwo

Jeśli guziki Waszych koszul ledwo wytrzymują skutki inteligentnego gotowania, czas sięgnąć po sprawdzone sposoby na pozbycie się zbędnych kalorii: zegarki, opaski, aplikacje. Moda na bycie fit trwa w najlepsze, a rynek nasyca się nowymi rozwiązaniami, które lepiej i skuteczniej mają zagrzewać, pomagać i liczyć. Wizyta na siłowni z odpowiednim asystentem to nie najgorszy pomysł, tym bardziej, że zbliża się Sylwester. Nowy rok, nowe postanowienia. Czas wziąć się za siebie? Wszystkie siłownie i kluby fitness powinny przeprowadzać kampanie marketingowe z karpiem w tle. Natomiast promocje na inteligentne zegarki w okresie świątecznym to strzał w dziesiątkę. W końcu wszyscy lubią modne, przydatne gadżety.

Inteligentne sprzątanie

Święta to okres, kiedy nasze domy odwiedza mnóstwo gości. W większym, czy mniejszym stopniu zawsze efektem jest bałagan. Skoro wszystkie przygotowania bożonarodzeniowe wiązały się z wykorzystaniem inteligentnych narzędzi, czemu porządki też nie miałyby być smart? Niestety, nikt nie wymyślił jeszcze urządzeń, które same wycierają kurze. Jednak producenci wciąż ścigają się w opracowywaniu coraz to mądrzejszych odkurzaczy. Większa siła ssąca nie jest już wyznacznikiem skuteczności. Teraz liczy się autonomiczność. Kładziecie się na kanapie, zajadacie makowcem, włączacie odkurzacz i… obserwujecie. Sprzątanie odbywa się samo. Dodatkowo urządzenie rozpoznaje czyszczoną powierzchnię i obiekty, które mogą stanowić przeszkodę. Kiedy będzie się rozładowywać, samo powróci do bazy. Czyż nie przydatne? Przynajmniej dla perfekcyjnej pani domu, która od dawna zachęca do rzucenia wszystkiego i tańczenia rumby. Przy kolędach też się da.

Społecznościowe świętowanie

Karp też może wylądować na Instagramie! A nawet powinien. Zdjęcia choinek, z choinkami, obok choinek z prezentami, z perspektywy prezentu pod choinką… dobrze, że nie na choince. Na choinkę Wam to? Serwisy społecznościowe w okresie Bożego Narodzenia pękają od fotografii. Moda na współdzielenie świątecznych chwil ze wszystkimi znajomymi na stałe zagościła w naszych domach. Czas chwycić w dłoń smartfony oraz inteligentne aparaty z dostępem do serwisów i publikować! Oczywiście warto zachować umiar. Nikt nie chce oglądać zdjęć, na których atrybuty świętego przykrywają jedynie newralgiczne punkty. Chyba że jesteście piekielnie zgrabną blondynką.

Podobno w świętach najważniejsza jest rodzinna atmosfera, miłość i przyjaźń. W zasadzie to prawda, a świetnym towarzyszem tych wszystkich chwil mogą być nowe technologie. Jednak niech pełnią jedynie rolę asystentów. Nie powinny stać na pierwszym miejscu.

Wesołych connected świąt!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTEST: Emapi – na Google świat się nie kończy
Następny artykułŚwięta 2.0
Żądny wiedzy. Chce być connected w każdym tego słowa znaczeniu i niezależnie od konsekwencji. Fan literatury fantasy, historii i motoryzacji. W życiu kieruje się nie tylko nawigacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ