Kumulacja w Lotto rozbita! Wczorajsza wygrana to 36 726 210,20. Trafił ją tylko jeden szczęśliwiec.

Kumulacje w Lotto zdarzają się coraz częściej i padają w nich rekordowe wygrane. Rekordowe, jak na polskie warunki. Bowiem w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, wypadamy dość słabo. Tam największe wygrane przekraczają miliard dolarów!!!

W każdym razie Totalizator Sportowy udostępnia specjalną mapę, na której można sprawdzić wygrane w poszczególnych latach w kraju. Co to daje? Dla przeciętnego Kowalskiego pewnie niewiele, natomiast dla osób kochających statystki i analizy, z pewnością jest to istotna zmienna w planowaniu liczb do kolejnej kumulacji Lotto czy innej gry liczbowej.

To także przykład na to, jak dużą rolę odgrywa mapa w procesie wizualizacji danych. Mówił o tym niejednokrotnie już Marek Turlejski z DataWise podczas swoich wystąpień na Geomarketing Forum. Używanie i analizowanie danych za pomocą mapy porównał nawet do  żołnierza, który dobrze uzbrojony ma już na starcie przewagę nad wrogiem.

Dzisiaj na za pomocą mapy można zwizualizować niemal wszystkie informacje. Począwszy od tras, jakie pokonują kierowcy, na analizie sprzedaży i dochodowości poszczególnych placówek kończąc. Czasem jedno szybkie spojrzenie na odpowiednio zwizualizowane punkty, daje znacznie więcej informacji niż kilkugodzinne analizowanie danych płynących na przykład z excella. Czy chciałoby się Wam przeanalizować wygrane lotto, gdyby nie były zaznaczone na mapie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak obniżyć koszty utrzymania samochodów służbowych?
Następny artykuł7,1 miliona pacjentów na całym świecie jest zdalnie monitorowanych
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ