Garmin konsekwetnie poszerza swoją ofertę o rozwiązania monitorujące aktywność. W sprzedaży jest już dostępny vivosport – inteligentny monitor aktywności z całodobowym, nadgarstkowym pomiarem tętna i wbudowanym gps-em, umożliwiającym monitorowanie każdego spaceru, biegu czy przejażdżki rowerowej.

Dzięki kolorowemu, dotykowemu i zawsze widocznemu ekranowi Garmin Chroma™ oraz nowym wbudowanym aplikacjom przeznaczonym do różnorodnych form aktywności fizycznej – od treningu siłowego, przez jazdę na rowerze po trening kardio – vívosport doskonale sprawdza się zarówno w trakcie ćwiczeń w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Inteligentne powiadomienia pozwalają na pozostanie w kontakcie podczas ćwiczeń, a narzędzia monitorujące poziom kondycji fizycznej i dobrego samopoczucia dostarczają wartościowych informacji, takich jak wiek sprawnościowy czy poziom stresu. Ten niezwykle smukły monitor, który można bez obaw nosić także w trakcie pływania i kąpieli2, wyposażony jest w baterię zapewniającą działanie od 3 do 7 dni w trybie smartwatch i do 8 godzin w trybie GPS. Dzięki temu jest idealny dla osób żyjących w ciągłym ruchu.

Zmierzyć poziom stresu

Vivosport oferuje wszystkie przydatne funkcje monitorujące kondycję fizyczną, jak np. pułap tlenowy i wiek sprawnościowy, które dostarczają użytkownikom wartościowych danych na temat zmian poziomu sprawności fizycznej. Ale co ciekawe, dzięki pomiarom HRV (zmienność rytmu serca), nowe urządzenie Garmin umożliwia również monitorowanie poziomu stresu w ciągu dnia. A dzięki możliwości podglądu bieżącego poziomu stresu na nadgarstku oraz jego rozkładu w dłuższej perspektywie czasowej w aplikacji Garmin Connected, użytkownicy mogą zidentyfikować schematy i rozważyć wprowadzenie zmian w stylu życia, które pozwolą uniknąć stresowych sytuacji lub lepiej sobie w nich radzić. Może w tym pomóc stoper relaksacyjnej metody oddechu Four-Fold Breath, który ma zniwelować stres.

Poza tym urządzenie doskonale nadaje się do mierzenia wszelkiego rodzaju aktywności, począwszy od spacerowania, poprzez treningi tlenowe czy siłowe, na interwałowych kończąc. Dzięki temu użytkownik może przeprowadzać analizy swoich treningów, celem ich szybkiej poprawy, co w dobie mody na bycie fit, jest niezwykle istotne.

Garmin dynamicznie rozwija segment produktów fitness, czego potwierdzeniem jest jego najnowszy produkt, będący połączeniem kształtu opaski fitness z szerszą funkcjonalnością dostępną dotąd w smartwatchach. W przeciwieństwie do swojego konkurenta znanego głównie z nawigacji GPS – firmy TomTom. Ta ostatnia kilka miesięcy temu postanowiła z kolei zlikwidować dział Consumer Sports.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPracujesz z OpenStreetMap? State of the Map jest dla Ciebie
Następny artykułE-podpis dla lekarzy za przysłowiową złotówkę
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ