Dużo pracujesz i leczysz stres w kieliszku? AlkyRecovery jest dla Ciebie

0

Lampka wina wieczorem lub piwo przed telewizorem pomoże rozładować stres – zwykli mawiać koledzy. A to pierwszy krok do tego, by z czasem zostać alkoholikiem.

Albo inaczej. Pięć dni ciężkiej pracy, a później “piątek, piąteczek, piątunio”. Kto tego nie zna? Kto z nas nigdy nie wyczekiwał na upragniony weekend, by oddać się szaleńczej zabawie przy dużej dawce alkoholu? A jeśli nie my, to z pewnością mamy takich znajomych. A im większa firma, w której pracujemy, tym jest ich więcej. Więcej jest także problemów i napięć, które wieczorem łagodzi wino, drink czy piwo.

Według specjalistów od leczenia uzależnień, tego typu sytuacje z czasem mogą prowadzić do uzależnienia od alkoholu. A czasy, w których obecnie żyjemy, zdają się temu sprzyjać. Z kolei statystyki prowadzone przez ośrodki leczenia uzależnień podają, że znacząco spada wiek pacjentów. Zaczynają dominować młodzi, w dodatku wykształceni i dobrze zarabiający.

Tego typu przykłady można mnożyć. W Internecie da się odnaleźć też kilka tragedii, jakie początek miały w niewinnej lampce wina po pracy. Aby zmniejszać ich skalę, powstała aplikacja AlkyRecovery, której pomysłodawca zauważył problem z nadużywaniem alkoholu wśród znajomych pracujących na codzień w korporacjach.

13508978_1009807505801089_910050458550837198_nPrace nad AlkyRecovery były konsultowane ze specjalistami od leczenia uzależnień alkoholowych, a sama aplikacja bez żadnej promocji już cieszy się dużą popularnością zarówno wśród użytkowników, jak i specjalistów. Na swojej stronie internetowej poleca ją chociażby Ośrodek Polana, a to dopiero początek. Jak mówił w rozmowie z Connected Life Magazine przedstawiciel Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, istnieje realna potrzeba na rozwiązania technologiczne, pomagające zmniejszyć poziom spożywania alkoholu wśród osób będących we wczesnym stadium uzależnienia.

Być może więc dzięki technologiom i aplikacjom jak AlkyRecovery (do pobrania w Google Play) moda na “work hard & play hard” nie będzie musiała kończyć się w ośrodkach, takich jak wspomniana wyżej Polana czy lokalnych oddziałach Anonimowych Alkoholików.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy wymiar programów lojalnościowych
Następny artykułTEST: Przeglądarka w samochodzie
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ