Co powiecie na prędkość pobierania wynoszącą 450 Mb/s? To możliwe dzięki standardowi LTE-Advanced. I to w naszym kraju. Udane testy przeprowadziły firmy Ericsson i Polkomtel.

Osiągnięcie 450 Mb/s to efekt jednoczesnego wykorzystania trzech częstotliwości nośnych 20 MHz w pasmach 800 MHz, 1800MHz i 2600 MHz. Do prób wykorzystano najnowsze oprogramowanie firmy Ericsson pozwalające na agregację bloków częstotliwości do 60 MHz.

Technologia LTE-Advanced Carrier Aggregation umożliwia nie tylko wzrost maksymalnych prędkości pobierania danych, ale zwiększa również pojemności sieci LTE, co zapewni dostęp do usług szerokopasmowych większej grupie użytkowników. Wykonane testy potwierdziły, że LTE-Advanced z Carrier Aggregation może być realną alternatywą dla łączy stałych.

„W wydanym w czerwcu 2015 Mobility Report, Ericsson przewiduje, że do 2020 roku w Europie Centralnej nastąpi aż 11-krotny wzrost przepływu danych. Technologia Carrier Aggregation doskonale wpisuje się w tę prognozę rynkową” – mówi Mikołaj Skipietrow z firmy Ericsson.

Jesteście zachwyceni wynikiem Ericssona i Polkomtela? Przykro nam, ale musimy ostudzić Wasze emocje: w USA jest już dostępny internet o prędkości 2 gb/s, o czym możecie przeczytać tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ