Wraz z początkiem roku, pojawił się w Polsce jeden z największych dostawców telematycznych na świecie. Swoje usługi w Europie, zaoferuje izrealski iTuran.

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym graczem dla globalnych graczy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku swoją obecność zaznaczyli tutaj już TomTom Telematics czy włoski Viasat. Teraz o polskich klientów powalczy iTuran, który otwiera w Warszawie biuro iTuran Europe.

Pokieruje nim Piotr Nawrocki, doskonale znany na rynku usług lokalizacyjnych. Był dotąd odpowiedzialny za markę Mobileye w Polsce oraz sprowadził już do kraju rozwiązania również izraelskiego Trackimo. W ostatnim numerze Connected Life Magazine, zamieściliśmy wywiad z Piotrem, w którym opowiada o pomyśle i planach na rozwój iTuran w Polsce. Na pytanie dlaczego akurat zdecydował się prowadzić iTuran Europe, odpowiedział:

Wyszło zupełnie naturalnie. iTuran jest bardzo bliskim partnerem Mobileye, którym od lat się zajmuję i oczywiście będę zajmował dalej, z tym tylko, że już jako iTuran Europe. Według mnie powoli zmierzamy do momentu, w którym rynek będzie się konsolidował. Te małe firmy będą albo przejmowane albo za jakiś czas znikną po prostu z rynku. A iTuran jest drugim na świecie graczem telematycznym, jeśli bierzemy pod uwagę liczbę monitorowanych pojazdów. Obsługuje ponad milion jednostek oraz jest to firma notowana na nowojorskiej giełdzie. Trudno o lepszy wybór. To wszystko daje nam olbrzymią przewagę konkurencyjną już na starcie. Ponadto doskonale znam takie rynki, jak czeski, węgierski czy słowacki, więc naturalnym jest, że tam też będziemy rosnąć. Zwłaszcza, że właśnie w tych krajach konkurencja jest jeszcze dużo mniejsza, a marże wręcz przeciwnie. To idealne rynki dla telematyki rozumianej jako klasyczny monitoring samochodów. W Polsce natomiast chcemy głównie skupić się na telematyce w ubezpieczeniach, bo tutaj też mamy olbrzymie doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *