Wolves Summit to impreza stosunkowo młoda, a mimo to już na stałe wpisała się w startupowy krajobraz Polski. Byliśmy partnerem 3. edycji wydarzenia, jaka miała miejsce w Warszawie w dniach 12-13 kwietnia 2016 r.

Konferencja miała miejsce w Pałacu Kultury i Nauki i przyciągnęła rzesze uczestników. Takiego zagęszczenia startupów i inwestorów często nad Wisłą się nie widuje. Nic dziwnego, w końcu to jedna z największych imprez tego typu w kraju. 350 startupów, 250 inwestorów, 300 przedstawicieli dużych firm, ponad 3000 odbytych spotkań. Liczby robią wrażenie.

Wolves Summit podzielony był na kilka ścieżek. Z jednej strony na scenach dla startupów przez dwa dni prowadzony był konkurs. Młodzi (z reguły) przedsiębiorcy „pitchowali” przed gronem ekspertów, którzy wyłaniali ich zdaniem najlepsze projekty i kwalifikowali je do kolejnych rund. Możliwość zobaczenia, jak w ciągu 3 minut twórcy prezentują swoje rozwiązania, a następnie bronią swoich pomysłów przed dociekliwymi pytania ekspertów jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Jak okazało się na koniec 2. dnia eventu w konkursie wygrał Swipestox, zdobywając tym samym nagrodę w wysokości 100 000 USD.

Poza konkursem prowadzone były równolegle prelekcje w ramach dwóch ścieżek tematycznych: Sales & Marketing oraz Developers – pełne cennej wiedzy i ciekawych case study. Oprócz tego w ramach konferencji firmy prezentowały na stoiskach swoje technologii i możliwości. Jednym z najbardziej obleganych było stoisko prezentujące możliwości VR (virtual reality).

Chyba jednak największe wrażenie zrobił na nas bezustanny ruch i networking. Można było odnieść wrażenie, że każdy z każdym chce porozmawiać. I to nie tylko na sali dedykowanej spotkaniom 1 na 1, która wyglądała niczym ul, ale i wszędzie indziej. Każda sala, schody czy inna wolna przestrzeń było szybko zajmowane przez grono osób dyskutujących o swoich projektach, planach i doświadczeniach.

Co ciekawe, to nie język polski był dominujący, lecz angielski. Wolves Summit bowiem jest już nie tylko imprezą obowiązkową dla polskich startupów, ale również dla ich odpowiedników z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Ci, którzy przegapili dotychczasowe edycje nie muszą się martwić – już w październiku rusza kolejny, 4. Wolves Summit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ