W połowie stycznia Orange Business Services zakomunikował podpisanie olbrzymiego kontraktu z Viasat Group. Na mocy trzyletniej umowy, operator dostarczy włoskiej firmie telematycznej 350 000 kart sim działających w modelu M2M.

Viasat specjalizuje się głównie w systemach monitoringu samochodów, ale jest także coraz silniej obecny w segmencie ubezpieczeniowym – Insurance Telematics i to tam chce stale zwiększać swój udział.

W ramach podpisanego kontraktu, Orange zaoferował także dedykowaną platformę IoT, umożliwiającą klientom Viasat zarządzanie zakupionymi kartami SIM. A więc dostali to, co przez długie lata były bolączką francuskiego operatora w Polsce i jego lokalnych klientów. Z pozycji platformy można samodzielnie dezaktywować, blokować, ustawiać limity konsumpcji danych na karcie i wiele jeszcze innych podobnych parametrów.

Jak podaje Orange Business Services, kontrakt dotyczy całej Grupy Viasat na całym świecie. Zatem można zakładać, że obejmie również polską firmę CMA, którą w zeszłym roku przejął włoski dostawca telematyczny, zwłaszcza, że jak powiedział Massimo Getto, wiceprezes Viasat Group – „wybór Orange Business Services był podyktowany w głównej mierze tym, że nasze rozwiązania dla flot samochodowych, jak i segmentu ubezpieczeniowego potrzebują globalnego zasięgu”.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzez luki w systemach bezpieczeństwa firmy tracą 20% swojego biznesu
Następny artykułPrzyszłość mobilności według BMW
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ