Traficar jest pierwszą z firm-sygnatariuszy porozumienia podpisanego w sierpniu br. pomiędzy włodarzami 7 pomorskich gmin oraz firmami oferującymi usługi carsharingowe, która wprowadza jego postanowienia w życie. Efekt? Auta na minuty w Trójmieście.

Od 27 października 2017 r. usługa w Trójmieście obejmie następujące obszary:

  • Gdańsk: Osowa, Matarnia, Żabianka, Przymorze, Brzeźno, Zaspa, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Piecki-Migowo, Siedlce, Śródmieście, Jasień, Ujeścisko, Kowale oraz Orunia Górna.
  • Gdynia: Obłuże, Chylonia, Gdynia Główna, Redłowo, Karwiny, Dąbrowa, Orłowo i Mały Kack.
  • Sopot

Na potrzeby mieszkańców Trójmiasta oddano 200 Renault Clio, za które trzeba będzie zapłacić  0,80 zł za każdy przejechany kilometr, 0,50 zł za minutę jazdy i 0,10 zł minutę postoju. Czyli dokładnie tyle samo, co w innych miastach. Auta można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach wyznaczonych stref. Co ciekawe, w przypadku Trójmiasta, pojawia się także możliwość przemieszczania się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat. Kolejną przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe PKN Orlen – 3 w Gdyni oraz 7 w Gdańsku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy wiesz, jakie inne salony samochodowe, bądź warsztaty odwiedzają Twoi klienci?
Następny artykułTEST: Volkswagen Golf Variant GTD – Sekundy autonomicznej jazdy
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ