Telematics Forum 2018, czyli jak nie wypaść z rynku?

Zapraszamy do udziału w II edycji konferencji z Telematics Forum, która stanowi platformę łączącą dostawców technologicznych ze środowiskiem flotowym oraz osobami odpowiedzialnymi za mobilność w firmach. Eksperci występujący podczas tegorocznego wydarzenia, opowiedzą jakie są obecnie panujące na świecie trendy związane z telematyką we flotach samochodowy, a także podpowiedzą, w jaki sposób rozszerzać zakres świadczonych usług opartych o monitoring gps, by nadal być atrakcyjnym dla klienta. Co ważne, istotną rolę w rynku będzie odgrywało coraz więcej graczy z różnych branż. Nie tylko telematycznych.

 Co zrobimy m.in. podczas  wydarzenia:

– opowiemy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku w Polsce i na świecie. Przedstawimy największych graczy, a także modele biznesowe, na jakich działają

– zaprezentujemy różne rozwiązania i modele biznesowe oparte o telematykę

– porozmawiamy o przyszłości rozwiązań telematycznych alternatywnych dla szyny can, jak OBD II, lokalizatory mobilne czy smartfony

– umożliwimy networking pomiędzy poszczególnymi grupami: telematyka / floty samochodwe / operatorzy telekomunikacyjni / dostawcy aplikacji / dostawcy innych usług dla flot samochodowych / analitycy danych / instytucje finansowe / towarzystwa ubezpieczeniowe

– zastanowimy się nad możliwością realizacji w Polsce usług opartych o Usage-Based Insurance we flotach samochodowych

– pokażemy rolę koncernów motoryzacyjnych w świecie telematyki dla flot

Jeśli chcesz mieć duży udział w tym rynku i mocno na niego oddziaływać w Polsce,  dołącz do nas 20 lutego 2018 roku.

Zakres tematyczny:

– Telematyka w Polsce i na świecie

(raporty, trendy, przejęcia, modele biznesowe, na czym teraz się zarabia? Czy model Pay as You Track ma szansę rozwinąć się w Polsce?)

– Przyszłość rozwiązań opartych o OBDII

dużo mówiło się na temat zakazu używania urządzeń podłączanych pod port OBD. Jednak do tego nie doszło. Jaka jest więc przyszłość tego typu rozwiązań, jaki jest rynek, ceny i czy warto opierać o nie biznes.

– Czy producenci samochodów zajmą miejsce firm oferujących monitoring GPS?

Producenci samochodów zaczynają wprowadzać telematykę. Dotąd kierowana była głównie na rynek masowy, lecz zaczynają pojawiać się zapowiedzi usług dedykowanych dla klienta flotowego. Czy to może zachwiać branżą telematyczną? Co z różnorodnością floty?

– Usage-Based Insurance we flotach samochodowych

Na rynku masowym pojawiają się pierwsze oferty oparte o UBI. Większość towarzystw ubezpieczeniowych myśli o własnych tego typu polisach. A jak wygląda sytuacja na rynku flotowym? Czego oczekują towarzystwa ubezpieczeniowe? Jakie kryteria powinni spełniać dostawcy telematyczni i technologiczni?

– Mapa czy bez mapy?

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zmienił się rynek monitoringu gps. Dziś klienci oczekują zupełnie innego rodzaju informacji. Czy nadal wizualizacja na mapie odgrywa istotną rolę? A może jeszcze większą? Jakiego dostawcę map wybrać? Lokalnego czy globalnego? Czy tańsze rozwiązania są na pewno lepsze?

– Telematyka, connected cars i rynek masowy

Czy dostawcy telematyczni mogą zarobić na rynku masowym? Mogą. Przedstawione zostaną możliwości, jakie otwierają się przed firmami technologicznymi, oferującymi technologie dla tzw. connected cars

– Telematyka w smart city

Inteligentne systemy transportowe, systemy informacji miejskiej, carsharing, zarządzanie służbami ratunkowymi, miejskimi czy specjalnymi i wreszcie zarządzanie kryzysowe. To obszary związane z inteligentnym miastem, w których telematyka odgrywa istotną rolę.

– Sharing economy

Pojęcie współdzielenia trafia również na rynek flotowy. Zaczynają powstawać usługi oparte o fleet sharing, czy finansowanie w oparciu o realny przebieg samochodu wykonany przez danego użytkownika.

– Flotowe Big Data

W Connected Life Magazine od dawna twierdzimy, że dane będą walutą przyszłości. O tym jak duże zaczynają mieć znaczenie, o tym czy warto już pracować nad Flotowym Big Data i o tym, jak na danych można zarobić.

– Startupy Connected Cars & Connected Fleet

Prezentacja rozwiązań oferowanych przez startupy dedykowanych dla branży flotowej i motoryzacyjnej. Masz ciekawy startup? Chcesz go pokazać szerzej? Szukasz nowych klientów, bądź finansowania? Zgłoś się na Telematics Forum 2018

Kolejne pozycje agendy będziemy odsłaniać w następnych dniach. Nie zapomnij do nas zajrzeć jutro. Robi się coraz ciekawiej!

A po części konferencyjnej po raz pierwszy zapraszamy na Telematics After Party

W nieformalnej atmosferze porozmawiamy o biznesie, problemach, wyzwaniach, a może nawet uda się rozwiązać kilka problemów czy nawiązać nowe relacje.

Organizatorem wydarzenia jest lokalizacja.info sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Cybernetyki 13/64, 02-677 Warszawa. NIP: 522-294-41-64, REGON: 142334107

Paweł Kacperek

tel. 507 700 800

e-mail: pawel.kacperek@clcg.pl

Koszt udziału w Telematics Forum to 499 zł + VAT

Telematics News