Urząd Miasta Sopotu zdecydował się na wybór aplikacji NetStork wykorzystywanej do paszportaryzacji sieci telekomunikacyjnej małych i średnich operatorów. Rozwiązanie będzie wykorzystywane do modelowania światłowodowej sieci miejskiej.

Firma Globema poinformowała o swoim kolejnym wdrożeniu. Jak się okazuje, aplikacja NetStork, która dedykowana jest dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, znajduje również zastosowanie w administracji lokalnej, posiadającej własną sieć miejską.

Przykład Sopotu ilustruje to doskonale. Dotąd informacje o telekomunikacyjnej sieci miejskiej, obsługującej instytucje publiczne, były przechowywane w plikach AutoCAD. Urząd Miasta zdecydował się jednak na wykorzystanie systemu paszportyzacji sieci, aby uzyskać jedno repozytorium danych o sieci, dające możliwość szybkiej aktualizacji informacji. Uporządkowanie tego zagadnienia w jednym miejscu, ułatwia m.in. przygotowanie raportu dla UKE, którego sporządzanie jest obowiązkiem samorządów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelit radzi: na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę platformy IoT
Następny artykułLG dodaje do swojego smart home inteligentny głośnik
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ