Skoda stawia na izraelskie startupy

0

DigiLab, specjalny think-tank SKODA AUTO przygotowujący markę na wyzwania przyszłości oraz izraelski importer Skody – Champion Motors, zawiązały spółkę joint venture z siedzibą w Tel Avivie, która rozpocznie swoją działalność w styczniu 2018 roku. 

Cyfrowe laboratorium Skoda Auto DigiLab poszerza swoją działalność o nową siedzibę w Tel Avivie. Stolica Izraela postrzegana jest jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się skupisk start-upów z gałęzi IT na świecie. Dwóm pełnoetatowym pracownikom izraelskiego oddziału DigiLabu powierzona zostanie misja nawiązywania kontaktów z wiodącymi start-upami z regionu i opracowywania modeli współpracy z nimi.

Według Dyrektora Generalnego SKODA AUTO, Bernarda Maiera, Izrael to cenne dla świata źródło cyfrowej innowacyjności, a obecność w tym miejscu i posiadanie bezpośredniego dostępu do jego kreatywnych zasobów, start-upów, nowych technologii i kompetencji IT ma bardzo duże znaczenie dla SKODY. Dodał jeszcze, że obecnie Skoda skupia się cyberbezpieczeństwie i analizach BIG DATA.

Celem partnerstwa jest wymiana doświadczeń z regionalnymi specjalistami branży IT, firmami i uczelniami. Działania DigiLab będą skupiały się głównie na start-upach o określonym poziomie dojrzałości. Jego zadaniem będzie monitorowanie innowacyjnych projektów na wczesnym etapie ich rozwoju i ocenę ich przydatności do rozwoju wartościowych dla ŠKODY modeli biznesowych.

ŠKODA AUTO będzie pracowała nad tym wspólnie z Champion Motors. Izraelski importer oprócz reprezentowania już od wielu lat czeskiej marki oraz innych marek Grupy Volkswagen posiada także cenne doświadczenie w promowaniu wschodzących przedsięwzięć nowych technologii, działając pod skrzydłami swojego macierzystego koncernu Allied Group. Champion Motors i Allied Group wypracowały wyjątkowo bliskie kontakty ze środowiskiem lokalnych start-upów branży IT oraz funduszami venture capital. Same także już od szeregu lat inwestują w dokonania start-upów, które zostaną teraz skoordynowane z działaniami ŠKODA AUTO DigiLab.

Należące do Allied Group holdingi skupiają się między innymi na tematach cyberbezpieczeństwa. Wśród wielu przedsięwzięć, izraelski importer oraz marka ŠKODA planują skonstruowanie platformy, która pomoże promować start-upy w sektorach samochodowym i inteligentnej mobilności.

Dlaczego Izrael?

Izrael jest domem dla ponad 6000 start-upów, około trzystu centrów badawczo-rozwojowych międzynarodowych organizacji oraz setek firm nowych technologii. Rozwijający się w niesamowitym tempie izraelski przemysł high-tech wspierany jest przez przyjazny inwestycjom sektor finansowy oraz efektywny system inkubatorów i akceleratorów przedsiębiorczości.

Przemysł motoryzacyjny jest jedną z głównych sił napędowych i jednym z największych odbiorców tego kreatywnego środowiska. W projekty związane z przemysłem motoryzacyjnym zaangażowanych jest obecnie w Izraelu ponad 500 start-upów i centrów badawczych – sześć razy więcej niż w roku 2013.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLG dodaje do swojego smart home inteligentny głośnik
Następny artykułTP-Link wspomina PGL Major Kraków 2017
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ