Podstawą funkcjonowania każdej firmy są jej pracownicy. Właściwe zarządzanie talentami jest kluczowe z punktu widzenia rozwoju i sukcesów organizacji. Dlatego firmy coraz częściej decydują się na zmianę strategii HR oraz podejście do pracownika przy wsparciu nowoczesnych technologii.

Dla Grupy ONICO jednym z kluczowych elementów strategii jest wspieranie i umożliwianie rozwoju zatrudnionych pracowników. W celu jego realizacji firma zdecydowała się na skorzystanie z nowoczesnego narzędzia Skilo, umożliwiającego reorganizację strategii zarządzania zasobami ludzkimi.

Skilo to prosta, kompletna aplikacja działająca w chmurze, zbudowana na bezpiecznej i wiodącej w świecie platformie Salesforce. Aplikacja jest dostępna online dla pracowników, menedżerów i specjalistów ds. HR. Jej głównym założeniem jest wspomaganie rozwoju organizacji poprzez system zarządzania kluczowymi procesami HR. Rozwiązanie powstało w wyniku konsultacji z grupą doświadczonych specjalistów HR oraz wykorzystaniu dobrych praktyk z branży.

Pierwszy etap realizacji projektu trwał cztery tygodnie i obejmował: zarządzanie strukturą organizacyjną, profilami stanowisk i kalendarzem obecności, a także uruchomienie platformy komunikacyjnej w firmie. Następnie systemem Skilo zostaną objęte procesy zarządzania szkoleniami, ścieżkami karier pracowników oraz programy rozwojowe.

– W Enxoo wiemy, jak ważna jest dla firmy właściwa komunikacja i kultura organizacyjna. Wierzymy, że efektywne zarządzanie talentami jest kluczem do sukcesu w nowoczesnych i konkurencyjnych organizacjach. Łącząc najnowsze możliwości technologiczne z naszą wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie talent management wdrażamy Skilo w firmach stawiających na rozwój poprzez budowanie relacji z pracownikami. Wprowadzenie rozwiązania w Grupie ONICO, jest dla nas dużym sukcesem. Pracując przy tym projekcie dostosowywaliśmy system do potrzeb Klienta, dzięki czemu teraz jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby rynku – tłumaczy Robert Augustyniak, Partner HCM, Enxoo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFinTech: są na świecie rozwiązania, których w Polsce jeszcze nie ma
Następny artykułPlan naprawczy dla CEPiK 2.0 z pozytywną oceną Rady Ministrów
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ