Mimo, że geocaching wciąż nie jest tak popularny w Polsce, jak w innych krajach, ma oddanych zwolenników. W czasach kiedy świat ogarnia szaleństwo na punkcie Pokemon Go, geocaching pozostaje bardziej wysublimowaną grą, wykorzystującą również aspekt geolokalizacji.

I właśnie z myślą m.in. o amatorach poszukiwania skarbów, Garmin przygotował serię nowych nawigacji outdoorowych. Oregon 700, 750 oraz 750t to kontynuacja popularnych wśród podróżników ręcznych nawigacji outdoorowych z dotykowym ekranem. Nowe modele wyposażone zostały w bardzo czuły odbiornik GPS i GLONASS oraz nowy rodzaj anteny, by szybciej i prezyjniej określać położenie użytkownika. Funkcja Active Weather dostarcza na bieżąco informacje o zmieniającej się pogodzie (przydatne nie tylko dla turystów), nakładając dane z radaru pogodowego na obraz mapy. Z kolei dzięki Goecaching Live istnieje możliwość bezprzewodowego pobierania danych z portalu Geocaching.com podczas wyprawy. Umożliwia to zdobywanie informacji o skrytkach, logach, wskazówkach oraz przesyłanie swoich danych na portal. Dodatkowo korzystający z Geocaching.com w wersji Premium mogą zsynchronizować swoje listy geocache bezpośrednio z urządzeniem.

Kilka danych technicznych

Nowa seria Oregon 700 wyposażona została w wysokiej czułości odbiornik sygnałów satelitarnych GPS i GLONASS, cieniowaną mapę bazową całego świata oraz roczną bezpłatną subskrypcję obrazów satelitarnych BirdsEye przedstawiających rzeczywisty widok terenu, co dodatkowo usprawnia nawigację. Oregon 750 i 750t z wbudowanym aparatem 8MP z lampą błyskową umożliwiają robienie geotagowanych zdjęć. W nawigacji Oregon 750t zainstalowane zostały dodatkowo szczegółowe mapy topograficzne Garmin TopoActive Europe. Wszystkie modele mają wbudowany slot na kartę microSD, co umożliwia rozszerzenie pamięci, aby rejestrować więcej danych i wgrywać dodatkowe mapy, takie jak np. mapy Europy Topo PRO zapewniające precyzyjne informacje topograficzne oraz korzystać z funkcji Active Routing dla profili sportowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrzy elementy zabezpieczające imprezy masowe
Następny artykułBig Data as a Service
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ