Rozdzielnica Smart Panel idealnie wpisuje się w ideę tworzenia otwartego i zintegrowanego systemu, który poprzez współpracę inteligentnych urządzeń zwiększa funkcjonalność budynków. Łącząc najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnym oprogramowaniem, Schneider Electric stworzył produkt umożliwiający skuteczne ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii.

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie przynosi firmom nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania. Takim rozwiązaniem jest właśnie rozdzielnica Smart Panel.

Ale o co chodzi?

Dla osób nie zajmujących się na co dzień zarządzaniem energią elektryczną, tłumaczymy, że inteligentne rozdzielnice to proste rozwiązania ułatwiające właśnie ten proces. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych w budynku – wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

Najważniejsze funkcjonalności omawianego rozwiązania to obsługa sieci Ethernet, elastyczność i skalowalność (inteligentne rozdzielnice Smart Panel mogą monitorować i kontrolować zarówno pojedynczy wyłącznik, jak również cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej), powiadomienia e-mail czy zdalne monitorowanie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ