Im bliżej do ćwierćfinałów, a później półfinałów, tym w niektórych kręgach większa obawa o to, by nie powtórzyła się sytuacja z 13 listopada zeszłego roku, kiedy to w trakcie meczu towarzyskiego reprezentacji Niemiec i Francji, na ulicach Paryża doszło do zamachów terrorystycznych.

W zeszłym tygodniu francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o przygotowaniu specjalnej aplikacji dla wszystkich kibiców. Jej głównym celem jest ostrzeganie o zamach terrorystycznych. Aplikacja działa w języku francuskim oraz angielskim, a jest przeznaczona na Android i iOS. Warto przypomnieć, że we Francji obowiązuje obecnie najwyższy stopień alertu antyterrorystycznego Vigipirate (Alerte-Attentat).

Aplikacja SAIP to niewątpliwie efekt chaosu, który zapanował w Paryżu po zeszłorocznych zamachach. Władze Francji liczą, że gdyby doszło do podobnej sytuacji, to przynajmniej część osób przebywających na arenie EURO 2016, będzie poszukiwała pomocy w aplikacji. O ile nie będzie problemów z łącznością internetową.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca z kolei do korzystania z aplikacji iPolak, do której został przygotowany specjalny poradnik, zawierający informacje o możliwościach uzyskania pomocy ze strony polskich urzędów konsularnych oraz praktyczne wskazówki związane z bezpieczeństwem podczas mistrzostw i dojazdem do stadionów. Mobilna wersja poradnika jest dostępna w aplikacji iPolak w zakładce Lista krajów/Francja. Oby tym razem zadziała lepiej niż w listopadzie, o czym pisaliśmy tutaj.

Jednak główną zaletą aplikacji iPolak jest funkcja zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących Polaków dzięki przyciskowi S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej polskiej placówki oraz możliwość wyznaczenia trasy do tymczasowych punktów konsularnych podczas EURO 2016. Przed wyjazdem warto zarejestrować swoją podróż także w serwisie Odyseusz. Dzięki temu w sytuacjach kryzysowych polski konsul może szybciej dotrzeć do obywateli RP.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTechnologia i innowacje przyśpieszą rozwój inteligentnych miast
Następny artykułGeomarketing Forum 2016: jak uzyskać czytelne wskazówki biznesowe?
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ