TP-Link wprowadza do swej oferty urządzenie zapewniające WiFi. Nawet w podróżach służbowych. A wszystko dzięki przenośnemu hotspotowi – M7450.

Dzięki smartfonom większość użytkowników ma dostęp do internetu mobilnego. Podczas podróży internet z telefonu jest często udostępniany innym urządzeniom, takim jak tablety czy notebooki. Nie zawsze takie rozwiązanie się sprawdza, zwłaszcza, jeśli brany jest pod uwagę czas pracy baterii smartfona. W takich sytuacjach wygodniej skorzystać jest z przenośnego hotspotu LTE, wyposażonego w własną, wytrzymałą baterię.

Tego typu urządzenie w swojej oferty wprowadził TP-Link. Model o nazwie M7450 obsługuje technologię sieci 4G LTE Cat.6, wykorzystującą agregację pasma. Zastosowanie tej technologii pozwala na pobieranie danych z prędkością nawet do 300Mb/s. Takie prędkości umożliwiają nawet oglądanie filmów w jakości HD bez przerw w transmisji, błyskawiczne pobieranie plików, prowadzenie rozmów wideo bez zakłóceń i pracę bez ograniczeń na wielu urządzeniach jednocześnie. M7450 pozwala na stworzenie sieci WiFi w dwóch pasmach do wyboru: 5GHz i 2,4GHz.

Hotspot może udostępnić połączenie WiFi nawet 32 urządzeniom bezprzewodowym jednocześnie, a za pomocą kabla USB także komputerowi stacjonarnemu. Dzięki mocnej baterii o pojemności 3000 mAh, M7450 może działać do 15 godzin na pełnej mocy lub 900 godzin w trybie czuwania. Można go ładować przez kabel micro USB podłączony do komputera, ładowarki lub powerbanka. Hotspot został wyposażony w intuicyjny, kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu można monitorować podstawowe parametry urządzenia – m.in. ilość pozostałych do wykorzystania danych, stan baterii czy siłę sygnału.

Dodatkową zaletą jest gniazdo micro SD z obsługą kart do 32GB. Dzięki niemu można bezprzewodowo udostępniać zdjęcia, muzykę czy pliki wideo. Wszystko zostało zamknięte w kompaktowej obudowie o wygładzonych krawędziach, co sprawia, że urządzenie jest eleganckie i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy włożyć kartę SIM, włączyć zasilanie i przenośny hotspot będzie gotowy do użycia.

Aby ułatwić pełne wykorzystanie wszystkich możliwości M7450TP-Link przygotował specjalną aplikację mobilną: tpMiFi. Pozwala ona na zarządzanie hotspotem, umożliwia ustanowienie limitów pobierania, kontrolę urządzeń podłączonych do sieci i udostępnianie plików na karcie SD.

TP-Link M7450 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty został 24-miesięczną gwarancją.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAutonomiczne kosiarki zadbają o zieleń w parkach miejskich
Następny artykułBerg Insight: Connected Care w Europie w latach 2016 – 2022
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ