Rośnie skala cyberprzestępstw. Według danych Ironscale, na każde 5 ataków, które zostaną zidentyfikowane jako phishing, przypada 20, które ominęły zabezpieczenia. Sama tylko firma Trend Micro w pierwszej połowie 2017 roku wykryła ponad 82 miliony ataków ransomware i przeszło 3000 ataków BEC. Największe firmy, takie jak na przykład Cisco nawiązują współprace z Interpolem, by zapobiegać cyberatakom. Jednak w stu procentach uchronić się przed nimi nie da. Ale można się ubezpieczyć.

To też doskonały pomysł na biznes, jeśli komuś bliski jest rynek ubezpieczeniowy. I mimo, że ubezpieczenia cyber już pojawiają się w ofercie dla biznesu, to nie osiągają jeszcze one takiej skali, jak ubezpieczenia majątkowe czy komunikacyjne. I pewnie długo nie osiągną. A to dobra z kolei wiadomość dla tych, którzy chcieliby na tym rynku działać. Konkurencja mała, a potencjał wręcz olbrzymi. Jak w rozmowie z Connected Life Magazine stwierdził przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeniowego – rynek cyber-ubezpieczeń porównałby do ubezpieczeń dla członków zarządu i władz spółki. Jak były wprowadzane polski rynek, zainteresowanie było nimi znikome. Dzisiaj – zanim jeszcze ktoś zostanie członkiem zarządu, już szuka ubezpieczenia D&O. Za kilka lat podobna sytuacja będzie dotyczyła cyber-ubezpieczeń. Niemal każda firma będzie szukała odpowiednich produktów dla siebie, gdyż ryzyko związane nawet z chwilową utratą danych czy niemożnością funkcjonowania online, może być kolosalne w skutkach.

My z kolei jesteśmy przekonani, że prowizje dla agentów oferujących cyber-ubezpieczenia będą z pewnością wyższe od tych majątkowych. Kwestia czasu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEricsson będzie wdrażał Gigabit LTE i 5G dla Swisscom
Następny artykułOVH – wielka awaria i wielkie ambicje
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ