Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę dwunastu startupów wybranych do kolejnego etapu Challenge Up! W 4-miesięcznym programie inkubacyjnym stworzonym dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które projektują rozwiązania w obszarze Internetu rzeczy (IoT), wezmą udział polskie Ifinity i OORT.

Zwycięskie zespoły zostały wybrane po pięciu dniach intensywnych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego Challenge Up!, odbywającego się w hub:raum Kraków. Na spotkania z grupą ponad 100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców zaproszono 12 startupów z 13 krajów, które zostały wyłonione spośród ponad 300 zgłoszeń. Sesje zostały przygotowane tak, aby pomóc firmom w dostosowaniu ich pomysłów biznesowych do szybszego wprowadzenia na rynek.

Uczestnicy spędzili ponad 40 godzin biorąc udział w warsztatach, podczas których doskonalili umiejętność prezentacji, ulepszali swoje produkty, modele biznesowe, oraz strategie sprzedaży. Startupy zaproszone do programu inkubacyjnego Challenge Up! to:

Admetsys (Dania) www.admetsys.com Admetsys Smart PancreasTM mierzy i pomaga podtrzymywać właściwy poziom cukru we krwi diabetyków. Jest podłączany dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

ComfyLight (Szwajcaria) www.comfylight.comTo świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a następnie automatycznie włącza i wyłącza światło zgodnie z autentycznym wzorcem.

Devicehub.net (Rumunia) www.devicehub.net – Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service), dzięki której można się łączyć i zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami oraz tworzyć usługi. Platforma wyraźnie zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

Hi-Park (Izrael) www.hi-park.co – Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, dzięki czemu skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

Ifinity (Polska) www.getifinity.com – Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

n-Join (Izrael) www.n-join.com – n-Join wykorzystuje szybki rozwój Internetu rzeczy do zwiększenia elastyczności zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

OORT (Polska) www.oort.in – OORT jest technologią, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

ProGlove (Niemcy) www.proglove.de – ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, reagując na jego działania i otwierając nowe możliwości wykorzystania gromadzonych informacji w zarządzaniu produkcją.

Senic (Niemcy) www.senic.com – Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy umożliwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

SEMSEYE (Litwa) www.semseye.com – produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym.

Taggalo (Włochy) www.taggalo.co.uk – „iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacony w jednym czujniku plug & play. Pozwala na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (z poziomu specjalnych paneli sterowania) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

Waylay (Belgia) www.waylay.io – Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne.

Challenge Up! został stworzony, by pomóc startupom z obszaru IoT w szybszym wejściu na rynek dzięki połączeniu dostępu do zasobów korporacyjnych i wspólnych projektów ze wsparciem mentorskim i nawiązaniem kontaktów. Program jednoczy zasoby i doświadczenie w inicjatywach startupowych różnych firm takich jak Cisco, Intel Business Challenge Europe czy hub:raum obsługiwanego przez Deutsche Telekom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ