Firma konsultingowa Ptolemus już niejednokrotnie podkreślała, że aby się dalej utrzymać się w biznesie, firmy oferujące monitoring GPS muszą zacząć zmieniać swój biznes. Poza samą lokalizacją pojazdu, powinny oferować wiele innych usług opartych o telematykę, a niezbędnych dla kierowców czy fleet managerów. 

Takie możliwości stwarzają platformy Internet of Things. Integracja z nimi, umożliwia zbudowanie szeregu innych usług, które w najbliższych latach zautomatyzują wiele procesów wykonywanych dzisiaj przez kierowców, bądź inne podmioty. Mowa o dziedzinach takich jak smart home (integracja samochodu z automatyką domową), mHealth (integracja samochodu z urządzeniami monitorującymi parametry organizmu kierowcy), Usage Based Insurance (produkty ubezpieczeniowe oparte o styl jazdy kierowcy), smart city (integracja samochodu z infrastrukturą miejską), b-Call (zdalne serwisowanie samochodu) czy e-Call i wiele, wiele innych usług, które moglibyśmy wymieniać tak bez końca. W zasadzie to tylko od wyobraźni dostawców zależeć będzie, z czego kierowcy będą w dużej mierze korzystać. Najważniejszym w tej chwili jest fakt, że większość z tychże rozwiązań, oparta będzie o telematykę.

Więcej o możliwościach, jakie daje integracja z platformami Internet of Things, sposobach ich wdrożeń oraz przykłady, jak łatwo je stworzyć – opowie Tomasz Leszczyński, Dyrektor Sprzedaży na Polskę w firmie Telit, podczas pierwszej w Polsce konferencji Telematics Forum 2016. Warto tego dnia znaleźć się wśród uczestników wydarzenia, bo chociażby z najnowszych badań Berg Insight wynika, że przed dostawcami telematycznymi leżą miliony, po które należy się jedynie schylić. O tym jak to zrobić, będziemy mówić podczas Telematics Forum.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułiSpot chce uczyć młodych przedsiębiorców korzystania z technologii
Następny artykułBudżetowy smartfon dual sim od Kruger&Matz
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ