Na początku stycznia Garmin poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty urządzeń outdoorowych komunikatorów satelitarnych – inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Zapewniają one 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium oraz umożliwiają dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie SOS z dowolnego miejsca na świecie.

Oba modele posiadają wbudowany GPS, pozwalający na śledzenie pozycji, a także podstawową nawigację, model inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

Według przedstawicieli Garmina, komunikacja satelitarna to rozwiązanie, którego już długo oczekiwali użytkownicy od amerykańskiego producenta. Dzięki niej, na całym świecie można m.in. odbierać i wysyłać wiadomości SMS na każdy numer komórkowy, adres e-mail czy innego urządzenia inReach.

I najlepsze na koniec. W czasach, w których bez powerbanków nie ma co wychodzić na dłużej z domu, nowe urządzenia Garmina zapewniają do 100 godzin pracy w trybie śledzenia oraz aż do 30 (!!) dni w trybie oszczędzania baterii.

Korzystanie z sieci Iridium jest płatne. W zależności od potrzeb, dostępne są pakiety roczne czy miesięczne. Urządzenia mają pojawić się w sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału 2017.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułINRIX otwiera się na 20 dostawców, jednak brakuje tam Yanosika czy Audioteki
Następny artykułPani Inżynier w Pracy – EDC startuje z Akademią EDC, nowym programem edukacyjnym dla kobiet
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ