Google przyzwyczaiło już swoich użytkowników do świętowania różnych wydarzeń, rocznic i dat specjalnymi Doodle’ami. Tym razem z okazji Prima Aprilis przygotowano inną atrakcję. Wszyscy użytkownicy Google Maps, zarówno wersji mobilnej jaki przeglądarkowej, mają okazję zagrać w Pac Mana na ulicach swoich miast!

Google lubi zaskakiwać. Pamiętając o święcie żartownisiów, twórcy najpopularniejszej przeglądarki świata przygotowali możliwość gry w Pac Mana na ulicach miast w Google Maps. Jedynym ograniczeniem jest wielkość aglomeracji i gęstość sieci ulic. Jeśli w danym miejscu jest zbyt mało arterii, będziemy zmuszeni zdać się na proponowany przez mapy ślepy traf.

Aby zagrać, wystarczy włączyć wyszukiwarkę, wybrać opcję Mapy, przejść do wybranej przez siebie lokacji i w dolnym lewym rogu okna wybrać ikonkę gry. W przypadku użytkowników wersji mobilnej sprawa jest bardziej skomplikowana. Należy znaleźć odpowiedź na szereg zagadek zamieszczonych tutaj. Pomogą one namierzyć odpowiednią lokację, w której da się uruchomić rozgrywkę.

Jak grać? Wystarczy poruszać sie klawiszami strzałek po odpowiednich ulicach, odnajdując na nich specjalne bonusy i owoce lub przesuwać palcem po ekranie telefonu/tabletu. W momencie kiedy droga, którą może poruszać się Pac Man, będzie się kończyć, zostanie on przeniesiony na przeciwległą stronę mapy. Tradycyjnie żółty bohater będzie ścigany przez swoich odwiecznych antagonistów – cztery duszki o imionach Pinky, Inky, Blinky i Clyde. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wam dobrej zabawy i udanego świętowania 1 kwietnia.

P.S. Jeśli nie wiecie o jakie miejsca chodzi twórcom aplikacji mobilnej, a chcecie żeby wasze ostatnie godziny pracy upłynęły nieco szybciej, odnajdźcie w swoich aplikacjach mobilnych Time Square i ikonkę Pac Mana. Powodzenia!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUsuń niechciane dane z Androida
Następny artykułMazowsze connected
Żądny wiedzy. Chce być connected w każdym tego słowa znaczeniu i niezależnie od konsekwencji. Fan literatury fantasy, historii i motoryzacji. W życiu kieruje się nie tylko nawigacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ