Chcielibyście, żeby budzik przypominał Wam o wyjściu z pracy zawsze o tej samej porze, ale pod warunkiem, że rzeczywiście jesteście w „zakładzie”. Jeśli macie telefon lub tablet marki Samsung, problem macie z głowy – dzięki alarmowi z funkcją lokalizacji.

O ile spóźnianie się do pracy – umówmy się – to w zasadzie standard, o tyle wyjść o właściwej porze pilnuje każdy szanujący się pracownik. Czasem jednak zdarza się dłuższa pogawędka ze znajomymi, w trakcie której łatwo jest przegapić godzinę 16/17/18. Dzięki rozwiązaniu firmy Samsung w postaci alarmu lokalizacji, takie przypadki da się wykluczyć.

Funkcja dostępna jest w telefonach Samsung, m.in. Galaxy S3, S4, S5, Galaxy Core. Uruchamia się ją w wchodząc w fabryczną aplikację „Zegar”, a następnie Alarm –> Utwórz alarm –> Alarm lokalizacji. Telefon określa położenie użytkownika na podstawie danych z sieci operatora komórkowego, sugerując jednocześnie uruchomienie GPS-u, by zwiększyć dokładność.

Miejsce, w którym alarm ma się włączyć, można wprowadzić w postaci adresu lub klikając w wybraną pozycję na mapie Google lub korzystając ze wskaźnika przypominającego celownik (w tym ostatnim przypadku wybrana zostanie aktualna lokalizacja). Da się oczywiście dopasować typ alarmu (np. melodia, wibracja, wibracja i melodia), jego sygnał i głośność czy uruchomić drzemkę dostępną w kilku wariantach. Jeśli o zadanej godzinie użytkownik będzie znajdował się w danej lokalizacji, budzik się włączy.

Samsung zaznacza, że jeśli ustalenie lokalizacji użytkownika będzie trudne ze względu na stan sieci, alarm zostanie uruchomiony niezależnie od ustawienia lokalizacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiasto bez korków
Następny artykułMicrosoft nie doszacował polskich piłkarzy #BigData
Od ponad 10 lat związany z mediami. Fan nowych technologii. Lubi zaskakiwać i być zaskakiwany informacjami dotyczącymi niekonwencjonalnych rozwiązań – niezależnie od branży, jakiej dotyczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ