Tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, Microsoft pokusił się o przewidywanie wyników meczy. Pomogły w tym analizy Big Data.

Wynikało z nich, że na wczorajszy remis z Niemcami mieliśmy jedynie 34 procent szans, a na zwycięstwo jeszcze mniej, bo 11 procent. Za to według analityków z Redmond, zdecydowanym faworytem była reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów. Jak się okazuje, rzeczywistość zgotowała wszystkim niespodziankę, a gdyby większa skuteczność naszych napastników, z niespodzianki mogła być sensacja.

W każdym razie, jeśli dalej wierzyć analizom dokonanym przez Microsoft, w meczu z Ukrainą, mamy 30 procent szans na zwycięstwo Polski, przy 38 procentach szans Ukrainy i 32 procent szans na remis.

Co więcej, z naszej grupy aż do ćwierćfinałów miała przejść Ukraina, podczas gdy wszystko wskazuje na to, że dla niej EURO2016 prawie już się skończyło.

Biorąc pod uwagę wczorajszy mecz i wcześniejsze analizy Microsoft, nie postawilibyśmy zakładów opierając się tylko na Big Data od Bing. Zbyt duże ryzyko…

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie prześpij wyjścia z pracy!
Następny artykułTechnologie lekarstwem na polską służbę zdrowia
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ