Gdyby wierzyć działowi marketingu firmy NaviExpert, polskie miasta da się odkorkować dzięki kilku wskazówkom dotyczącym stylu jazdy i aplikacji nawigacyjnej z ostrzeganiem o utrudnieniach na drogach. Która, nomen omen, dostępna jest od wczoraj za darmo dla większości użytkowników smartfonów w naszym kraju.

Korki to zmora wszystkich kierowców: nikt nie lubi w nich stać, nikt nie lubi zużywać więcej paliwa, nikt nie lubi szargania nerwów, straconego czasu, spóźnień i niedotrzymanych terminów. W skrócie: wysokie natężenie ruchu ulicznego to największe zło, jakie przyniosła ze sobą rewolucja motoryzacyjna. Twórcy aplikacji nawigacyjnej NaviExpert twierdzą, że znaleźli sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Są nim on-linowe, podawane na bieżąco informacje o utrudnieniach na drogach, uwzględniane zarówno podczas wyznaczania trasy, jak i w trakcie prowadzenia do celu. Tymczasem według przedstawicieli NaviExpert, wielu kierowców tkwi w korkach na własne życzenie, wybierając codziennie te same, często najpopularniejsze trasy i ignorując fakt, że do danego miejsca można dojechać wieloma różnymi drogami.

Nawigacja nawigacją, omijanie korków omijaniem, ale z aplikacji trzeba korzystać, by ratować się z opresji. I tu pojawia się dział marketingu, do którego zadań należy przekonanie użytkowników do posługiwania się rozwiązaniem. Specjaliści z Navi Experta w ramach promocji nawigacji zorganizowali akcję „Odkorkuj miasto”, dzięki której każdy użytkownik urządzenia z systemem Android oraz Windows Phone może odebrać za darmo 30-dniową licencję na aplikację NaviExpert.

Do wyboru są wersje oferowane przez operatorów sieci komórkowych: Nawigacja Play, NaviExpert T-Mobile oraz NaviExpert Plus oraz wersja aplikacje bezpośrednio dystrybuowana przez NaviExpert.By odebrać program na smartfona, należy odwiedzić stronę www.darmowanawigacja.pl.

 „Wielu kierowców wciąż sceptycznie podchodzi do „nawigacji omijających korki”, ale właśnie po to jest ta akcja. Dzięki niej każdy na własnej skórze może przekonać się, że zrywając z rutyną podczas codziennych podróży może oszczędzać nawet do kilkudziesięciu minut na jednej trasie” – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Akcji „Odkorkuj miasto” towarzyszy poradnik świadomego kierowcy pod tytułem „Nie zamulam”. To cykl wskazówek dotyczących tego, jak sami kierowcy mogą walczyć z korkami oraz złymi nawykami podczas codziennej jazdy, które przyczyniają się do powstawania utrudnień w ruchu. Uczestnicy mogą wziąć również udział w konkursie, w którym do wygrania są m.in. Citorëny C4 Cactus z pełnym bakiem na weekend, telefony HTC Desire 620 wraz z uchwytami i ładowarkami samochodowymi, a także bony na paliwo, powerbanki oraz roczne licencje na nawigację NaviExpert.

Czy nagrody i darmowa nawigacja zmotywują użytkowników dróg do zmiany stylu jazdy i  nawyków? Jeśli tak, to chwała im za to. Bo, jak już wspomnieliśmy, w korkach nikt nie lubi stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ