Shirley Temple, Mateusz Pawłowski czy 10-letnia supermodelka Kristina Pimenova – twoje dziecko chce, śladem dziecięcych gwiazd, zaistnieć w świecie filmu i reklamy? Powstał internetowy serwis wspierający małych kandydatów i ich rodziców w drodze do kariery.

Stars Up oprócz castingów online, oferuje dostęp do internetowych kursów i materiałów edukacyjnych – wirtualnego kółka teatralnego oraz bazy profesjonalnych scenariuszy filmowych.

„Pomysł na portal narodził się po tym, jak moja 4–letnia córka wygrała udział w sesji zdjęciowej znanej marki odzieżowej. Poznałam wtedy mnóstwo rodziców, którzy chcą wspierać swoje dziecko w realizacji marzeń o karierze, ale ze względu na negatywne doświadczenia z castingami i nieuczciwymi agencjami, obawiają się straty czasu i pieniędzy” – opowiada Marzena Bryś, pomysłodawczyni serwisu.

1

Wirtualny casting

Tradycyjne castingi nigdy nie gwarantują sukcesu, natomiast wymagają czasu oraz, niekiedy, poniesienia kosztów. Rodzice zniechęceni nierzetelnie prowadzonymi przesłuchaniami i niejasnymi kryteriami wyboru najczęściej rezygnują ze starań. Właśnie dlatego autorzy portalu postanowili skupić się na wyeliminowaniu barier związanych np. z dużą odległością od miejsca przesłuchania. Stars Up oferuje funkcję castingów online, co już na etapie selekcji pozwala agencjom sprawdzić wymagane cechy i umiejętności kandydatów. Połączenie castingów w formie video rozmów oraz aktualnych, szczegółowych profili małych modeli i aktorów, zwiększa szansę agencji na znalezienie idealnego kandydata, a rodzicom pozwala na oszczędność czasu i kosztów.

Serwis wyposażony jest również w zaawansowany system wyszukiwania kandydatów, co dodatkowo ułatwia wyłonienie odpowiedniego dziecka spośród tysięcy zgłoszeń.

Internetowa akademia dla najmłodszych

Oprócz elektronicznego portfolio i castingów online, Stars Up oferuje możliwość uczestniczenia w internetowych kursach, których specjalizacja jest dopasowana do charakteru portalu. Publikacje profesjonalnych scenariuszy filmowych oraz zakładka Drama Club, która stanowi wirtualny odpowiednik kółka teatralnego, pozwalają przyszłym aktorom szlifować swoje umiejętności bez wychodzenia z domu. Dzięki dostępności kilkudziesięciu lekcji video dzieci mogą zdobywać i doskonalić podstawowe umiejętności, jak dykcja czy odpowiednia mimika.

„Stars Up powstało po to, by stworzyć wszystkim dzieciom i ich rodzicom realną szansę realizacji marzeń i rozwijania pasji. Nie chcemy wykorzystać naturalnej wiary rodzica we własne dziecko, by pozostawić ich z bezużytecznym profilem i przekonaniem o nieuczciwości całego środowiska. Chcemy dać dzieciom przyjazne narzędzie służące rozwojowi, edukacji oraz promocji” – podsumowuje Anna Chaładyn, druga pomysłodawczyni projektu.

4

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAmazon dostał pozwolenie na drony
Następny artykułSmartfon po Śląsku
Od ponad 10 lat związany z mediami. Fan nowych technologii. Lubi zaskakiwać i być zaskakiwany informacjami dotyczącymi niekonwencjonalnych rozwiązań – niezależnie od branży, jakiej dotyczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ