W połowie zeszłego roku pisaliśmy o tym, że LG celuje w obszar smart home, prezentując kilka urządzeń AGD współpracujących z asystentem Google. Na zbliżających się targach CES, do gamy produktów już pokazanych dołączy inteligentny głośnik. Umożliwiający sterowanie pralką czy lodówką.

To nie jest tak, że rynek smart home staje się coraz bardziej atrakcyjny dla producentów elektroniki konsumenckiej. To raczej naturalny rozwój tego obszaru. Produkty określane jako „inteligentne rozwiązania” już nie są domeną osób zamożnych, posiadających duże domy z reguły za miastem. Dzisiaj każdy Kowalski może dodać inteligencji swojemu mieszkaniu. Nawet temu najmniejszemu. I to za całkiem rozsądne pieniądze.

Wracając do LG, firma w zeszłym roku zaprezentowała pralkę, suszarkę, lodówkę, piekarnik, oczyszczacz powietrza, klimatyzator i odkurzacz próżniowy. Wszystkie te produkty miały współpracować z asystentem Google. Na zbliżających się już dużymi krokami targach CES 2018, LG zaprezentuje swoje pierwsze urządzenie audio klasy Premium, wyposażone w sztuczną inteligencję – głośnik LG ThinQ, który poza wysoką jakością dźwięku, podobnie jak wyżej wymienione produkty, współpracuje z asystentem Google. Dzięki temu, użytkownik może korzystać ze wszystkich wygód, jakie zapewnia cyfrowy asystent giganta z Mountain View. Czyli mówiąc w skrócie, głośnik LG ThinQ umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby użytkownik mógł włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza wypowiadając polecenie zaczynające się od słów „OK Google”.

Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje bezkompromisową jakość dźwięku. Między innymi, jest wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSopot postawił na NetStork
Następny artykułSkoda stawia na izraelskie startupy
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ