Smart Home to ten obszar rynku, stający się coraz bardziej atrakcyjny dla dostawców elektroniki użytkowej. LG właśnie zaprezentowało zestaw urządzeń współpracujących z asystentem Google Home, którymi można sterować głosowo.

Podczas konferencji Google I/O, firma LG Electronics przedstawiła gamę inteligentnych urządzeń kompatybilnych z asystentem Google Home. Na początek usługa ma być dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych i obejmie takie urządzenia jak: pralka i suszarka LG SIGNATURE, lodówka, piekarnik, oczyszczacz powietrza, a także klimatyzator LG i odkurzacz próżniowy. LG informuje, że stopniowo usługę będzie wprowadzać na inne rynki. Kiedy Polska? Póki co – nie wiadomo.

Usługa Google Home pozwoli użytkownikom korzystać z pełnego zakresu funkcji asystenta Google na połączonych urządzeniach LG, zwiększając w ten sposób ich użyteczność. Dzięki kompatybilności sprzętów LG z Google Home, użytkownicy będą mogli, np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania w pralce, bądź zlecić lodówce przygotowanie większej ilości lodu lub zmieniać ustawienia termostatu klimatyzatora za pomocą prostych poleceń głosowych z dowolnego miejsca w zasięgu Google Home.

Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano także oczyszczacz powietrza LG SIGNATURE współpracujący z Google Home. Dzięki temu użytkownicy wydając polecenia głosowe, będą mogli nie tylko dostosowywać parametry filtra powietrza, ale także usłyszeć od asystenta najnowsze odczyty jakości powietrza oraz słowne informacje zwrotne na temat działania systemu.

Urządzenia domowe LG SIGNATURE będą pierwszymi produktami w segmencie LG, które współpracują z Google Home. Poza linią SIGNATURE, kompatybilne z Google Home są jeszcze LG Hom-Bot Turbo+ oraz inteligentny klimatyzator. Firma twierdzi, że to dopiero początek zabawy w smart home. #żyjinteligentnie


Jeśli interesują Cię produkty smart home oraz pozostałe elementy Internet of Things, już dzisiaj zapraszamy na pierwsze w Polsce targi Internetu Rzeczy – IoT Poland Show, które odbędą się w grudniu w Warszawie. Zapisz tę datę w kalendarzu – http://iotpolandshow.pl

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTechnologiczne szaleństwo od Volvo
Następny artykułZagraj w Data Center Attacks i sprawdź, czy powstrzymasz hakerów
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ