Wszystko wskazuje na to, że zarówno producenci samochodów, jak i dostawcy technologii dla nich, coraz poważniej myślą o integracji z automatyką domową.

Od co najmniej dwóch lat BMW informuje o możliwościach wykonywania prostych czynności związanych z zarządzaniem domem (zamykanie/otwieranie drzwi, uzbrojenie systemu alarmowego) już z pozycji systemu infotainment niemieckiej marki. Co prawda usługa póki co dostępna jest jedynie za naszą zachodnią granicą, ale działa. W ślady BMW idzie teraz Inrix, który ogłosił otwarcie się na 20 nowych dostawców, w tym tych związanych z obszarem smart home – firmą Nest.

Czy to oznacza, że już niedługo samochód poinformuje nas o tym, że w domu jest zbyt duże stężenie dymu, a kamera natychmiast przekaże obraz na wyświetlacz w samochodzie? Niewykluczone.

Pewne natomiast jest to, że podjeżdżając pod dom czy blok, nie będziemy musieli otwierać pilotem bramy, bo samochód zrobi to za nas, a wyjeżdżając z biura w lecie, automatycznie uruchomi nam się klimatyzacja w domu, by po wejściu do niego, zastać odpowiednią temperaturę. To oczywiście tylko przykłady na to, jak działać może geofencing w powiązaniu z automatyką domową zintegrowaną z samochodem. I co ważne – nie tylko nowym.

Otwiera się więc ponownie rynek dla dostawców telematycznych, którzy wciąż na segment masowy nie patrzą tak, jak powinni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNationale-Nederlanden technologicznie rozwija bancassurance
Następny artykułCartrack monitoruje już ponad 600 000 aut
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ