ITMAGINATION zdecydowała się na zakup akcji 4Mobility. Dzięki temu będzie wspólnie rozwijać projekty carsharingowe.

Car sharing to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku. Mimo to, w największych miastach Polski już zdążyła na dobre się zadomowić i coraz więcej użytkowników przekonuje się do wypożyczania samochodów na minuty.

Między innymi ze względu na rosnącą popularność tego typu usług w Polsce, firma ITMAGINATION postanowiła wesprzeć kapitałowo 4Mobility. Dawid Łaziński, członek zarządu i jeden z założycieli ITMAGINATION w następujący sposób uzasadnia podjętą decyzję – „Wierzymy szczególnie w rozwój e-mobilności, a 4Mobility – wraz z nową platformą i konsekwentnie realizowaną strategią – stanie się liderem tego rynku. Jesteśmy przekonani, że jest to świetna inwestycja”.

Nie tylko pieniądze

ITMAGINATION Ventures obejmują całość emisji serii E wchodzi do 4Mobility nie tylko kapitałowo. Poza tym ma stworzyć dla firmy carsharingowej nowoczesną platformę obsługi klienta, dzięki czemu dostępność usług będzie dostosowywana na bieżąco do zapotrzebowania. Zastosowaniw algorytmów analizy Big Data oraz sztucznej inteligencji pozwoli na przewidywanie zmian w zapotrzebowaniu na auta i reakcję z wyprzedzeniem – umożliwiając jak najlepsze rozlokowanie floty samochodów. System pozwoli ponadto na szeroką integrację z usługami obecnych i przyszłych partnerów. Ma ona objąć systemy płatności, programy rabatowe oraz inne usługi, zwiększające komfort klientów. Oczywiście wszystkie funkcjonalności będą dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

4Mobility zapewnia, że chce rozszerzać swój zasięg, m.in. zwiększając dostępność samochodów na minuty pod hotelami, lotniskach czy dworcach. A więc miejscach dotąd zdominowanych przez wypożyczalnie samochodów, oferujące wynajem krótkoterminowy w formule znanej od lat.

W komunikacie prasowym 4Mobility podaje, iż ich platforma będzie cały czas rozwijana. Celem jest nie tylko ułatwienie korzystania z aut, lecz również zapewnienie komfortowego przemieszczania się po mieście – niezależnie od wyboru środka transoportu. Wnioskować zatem można, iż 4Mobility marzy się stworzenie miejsca integrującego różne formy transportu miejskiego. Bo car sharing to jedynie jeden z elementów mobilności w inteligentnym mieście. Ale gdyby tak zarządzać codziennym poruszaniem się mieszkańców stolicy po Warszawie? Wow, to by było coś.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOtwierasz nowy biznes? Sprawdź, czy dobrze wybrałeś miejsce. Błąd może drogo Cię kosztować
Następny artykułFale radiowe skontrolują temperaturę w sklepie
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ