Intel rozwija porftolio produktów bezprzewodowych na rzecz przyspieszenia sieci 5G. Do oferty wprowadzone zostaną Intel XMM 8000, pierwsza rodzina komercyjnych modemów wielosystemowych 5G New Radio (5G NR), a także najnowszy modem LTE o nazwie Intel XMM 7660.

Koncepcja 5G obejmuje nie tylko urządzenia – wymaga również zwirtualizowanej sieci 5G gotowej do obsługi chmury. Intel dostarcza komponenty sieciowe, chmurowe i końcowe, składające się na kompleksowe rozwiązanie 5G. Według wiceprezesa firmy, dr. Cormac Conroy`a – inwestycje w technologie i produkty sieciowe mają kluczowe znaczenie dla realizacji wizji płynnej łączności 5G.

Przepływ danych przez dzisiejsze sieci bezprzewodowe przypomina ruch pojazdów pojedynczym pasem autostrady. W przyszłości będziemy mieć do czynienia z wielopasmowymi superautostradami, po których dane będą poruszać się z prędkością, jaką znamy pod pojęciem 5G — mówi Sandra Rivera, wiceprezes firmy Intel oraz dyrektor generalny Network Platforms Group. Rozszerzenie naszego planu rozwoju pokazuje, jak bardzo firma Intel przyspiesza wdrażanie technologii, aby umożliwić ostatecznie korzystanie z sieci 5G — cechującej się ogromną szybkością i możliwościami oraz niezwykle małymi opóźnieniami.

Realizację celów związanych z implementacją technologii 5G zapewnią nowe produkty Intela: 

 • Seria Intel XMM 8000: to pierwsze komercyjne modemy 5G firmy Intel, obsługujące zarówno pasmo sub-6 GHz, jak i fale milimetrowe. Dzięki tej serii dostęp do sieci 5G będzie mogła uzyskać szeroka gama urządzeń — od komputerów PC i telefonów, przez bezprzewodowe urządzenia konsumenckie dla zastosowań domowych typu CPE, a nawet pojazdy.

 • Intel® XMM™ 8060: to pierwszy komercyjny modem 5G Intela wspierający wiele trybów pracy do obsługi non-standalone and standalone NR 5G , a także starszych sieci 2G, 3G (w tym CDMA) i 4G różnego typu. Według prognoz modem Intel XMM 8060 ma zadebiutować w komercyjnych urządzeniach w połowie 2019 roku, przyspieszając tym samym proces wdrażania produktów zdolnych do obsługi sieci 5G — przed ich szerokim wdrożeniem planowanym na rok 2020. 

 • Intel® XMM™ 7660: najnowszy modem LTE Intela udostępnia możliwości kategorii Cat.19 oraz pozwala na przesył danych z prędkością sięgającą 1,6 Gb/s. To niezwykle wydajne rozwiązanie zapewniające zaawansowaną obsługę techniki wielo antenowej MIMO (Multiple-Input Multiple-Output), agregację pasm częstotliwości (Carrier Agregation) oraz wsparcie dla wielu pasm. Modem będzie umieszczany w urządzeniach komercyjnych dostępnych na rynku w 2019 roku. 

 Co więcej, Intel wspiera także rozwój branży dzięki modemowi Intel® 5G. To układ zaprezentowany na targach CES 2017, który nawiązuje połączenia za pośrednictwem pasma 28 GHz. Dodatkowo wprowadzenie platformy Intel® Mobile Trial Platform sprawiło, że technologię firmy już dziś stosuje się w wielu rozwiązaniach testowych na całym świecie. Takie podejście pozwala firmie Intel i całej branży pozyskiwać cenną wiedzę na temat technologii, które przyczynią się do wdrożenia sieci 5G. Z uwagi na fakt, że łączność 5G obejmuje także protokółWi-Fi, Intel już wkrótce wprowadzi na rynek gigabitowe rozwiązanie Wi-Fi. Dalsze plany obejmują wdrożenie nowej generacji rozwiązań Wi-Fi 802.11ax już w 2018 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezenty świąteczne: zarobić na chęci bycia fit
Następny artykułframeLOGIC przejął GPS-LOG
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ