Ile polis komunikacyjnych opartych o UBI jest na świecie?

Na początku września Ptolemus wypuścił kolejny raport, w którym analizuje rynek Usage Based Insurance na świecie. Connected Insurance Analytics Report, to zbiór 20 dobrych praktyk we wdrażaniu UBI, będących poddanych szczegółowej analizie.

Z najnowszych badań firmy konsultingowej wynika, że mimo, iż na świecie działa już 14 milionów polis komunikacyjnych bazujących na Usage Based Insurance (stan na marzec 2016), ubezpieczyciele wciąż nie zdają sobie sprawy, jak dane z nich płynące mogą być naprawdę użyteczne zarówno dla nich, jak i klientów. I nadal nie do końca wiedzą, jak poradzić sobie z problemem wykorzystywania danych o stylu jazdy kierowców.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż maszyna o nazwie UBI dawno ruszyła i raczej się nie zatrzyma. Kwestią czasu jest, aż ubezpieczyciele będą wdrażać do swojej oferty tego typu rozwiązania, a rozwój connected cars czy samochodów autonomicznych, tylko to przyspieszy. Poniżej prezentujemy 27 największych na świecie programów ubezpieczeniowych opartych o Usage Based Insurance.

Admiral, Allianz, Allstate, American Family, AXA, Generali, Desjardins, Direct Line Group, Discovery Insure, Groupama, Ingenie, Insure the Box (Aioi Nissay Dowa), Intact Insurance, Intesa Sanpaolo Assicura, Liberty Mutual, Mapfre, Metromile, National General, Nationwide, Progressive, Reale Mutua, Sara Assicurazioni, State Farm, The Hartford, UnipolSai, Uniqa, Zuric

Wśród największych dostawców rozwiązań technologicznych z zakresu UBI, Ptolemus wyróżnia:

Accenture, Cambridge Mobile Telematics, Cognizant, HERE, IBM, IMS, Lexis-Nexis / Wunelli, Octo Telematics, SAS, The Floow, Verisk Analytics and Willis Towers Watson.

Temat telematyki w ubezpieczeniach będzie również poruszany podczas konferencji Telematics Forum, która odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Organizatorem jest redakcja Connected Life Magazine. Zatem serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *