Firma Hoover wyposażyła swoich pracowników terenowych we wzmocnione tablety Panasonic Toughpad FZ-M1 Value, zawierające system zarządzania usługami terenowymi, czytnik kodów kreskowych i NFC. Wszystko po to, by serwisanci mogli lepiej planować swoją pracę i szybciej realizować zadania.

Gdy w 2002 roku Hoover wdrażał własny system zarządzania usługami terenowymi FieldAssist, do jego obsługi wybrał notebooki Panasonic Toughbook CF-M34. Później zamienił je na nowsze Toughbook CF-19. Firma twierdzi, że przez 14 lat wymieniała urządzenia tylko jeden raz.

W ostatnim czasie Hoover postanowił zaktualizować swój system FieldAssist i dostosować go do najnowszej wersji systemu Windows 10. Dzięki temu firma mogła rozważyć wprowadzenie nowego sprzętu dla serwisantów pracujących w terenie. Okazało się bowiem, iż nowa aplikacja doskonale działa na mniejszych urządzeniach.

180 tabletów i FieldAssist

W konsekwencji Hoover zakupił dla swoich pracowników 180 modeli Toughbpad FZ-M1 Value. Używają ich oni między innymi do planowania swoich zadań w ciągu dnia. Przy użyciu aplikacji FieldAssist serwisanci wpisują na tablecie adres klienta i sprawdzają w nawigacji najszybszą trasę. Mogą też wypełniać karty pracy, a przy użyciu aparatu fotograficznego sporządzić dokumentację zdjęciową do raportu z przeprowadzonego serwisu. W razie potrzeby tablet pozwala i też błyskawicznie zamówić potrzebne części. Dzięki połączeniu 3G / 4G lub Wi-Fi wszelkiego rodzaju informacje i raporty z terenu mogą w czasie rzeczywistym być udostępniane w systemie biurowym.

Tablety są wykorzystywane przez pracowników firmy Hoover również do bieżącej komunikacji Zapewniają dostęp do poczty elektronicznej i do niezbędnych baz danych. W przyszłości Toughpady, za sprawą fukcji NFC, mają umożliwić serwisantom odczytywanie czipów, w które będą wyposażone urządzenia Hoover. Dzięki temu możliwa będzie szybsza weryfikacja i diagnostyka produktu, a tym samym szybsza naprawa.

Kilka słów o Panasonic Toughpad FZ-M1 Value

Zaletą tabletów FZ-M1 Value i przewagą nad notebookami jest ich rozmiar i niewielka waga. Urządzenie bez problemu mieści się w kieszeni narzędziowej i jest bardziej poręczne niż notebook. Jednocześnie wyświetlacz jest wystarczająco czytelny, by umożliwiać wgląd w schematy i rysunki techniczne. Dodatkowo prosta obsługa ekranu dotykowego pozwala na przybliżanie i analizowanie potrzebnych materiałów. W efekcie tablety pozwalają serwisantom pracować szybciej i bardziej efektywnie.

Wzmocnione tablety Panasonic to rozwiązanie dla specjalistów różnych branż pracjących w terenie, którzy chcieliby zastąpić starzejące się urządzenia PDA lub notebooki. Model Toughpad FZ-M1 jest wyposażony w wydajny procesor Intel Atom, czytelny ekran dotykowy obsługujący do10 aktywnych punktów jednocześnie i szereg portów, które klient może skonfigurować według własnych potrzeb. Oferuje też wiele opcji łączności i możliwość rozbudowania systemu Windows 10 Pro zgodnie z wymaganiami użytkownika. Ponadto urządzenia w wersji Value są skonfigurowane tak, by były bardziej przystępne cenowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ