W listopadzie frameLOGIC poinformował o przejęciu GPS-LOG. Obie firmy zajmują się dostawą rozwiązań telematycznych, a smaczku dodaje fakt, iż działały na tym samym rynku.

GPS-LOG był na sprzedaż od kilku, jeśli nie kilkunastu miesięcy. Wreszcie były już właściciel znalazł szczęśliwego nabywcę. Okazała się nim firma operująca niemal po sąsiedzku. W wyniku przejęcia, frameLOGIC przejął dotychczasowych klientów lokalnej konkurencji wraz z pracownikami. W efekcie klienci GPS-LOG z pewnością zostaną skonwertowani na platformę frameLOGIC, gdyż po pierwsze to naturalny ruch, wynikający z akwizycji, po drugie rozwiązania frameLOGIC są na innym poziomie, niż nieco archaiczna już platforma GPS-LOG.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIntel wprowadza nowe modemy 5G
Następny artykułHuawei zatrudni 100 handlowców
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ