Internet of Things coraz śmielej wkracza do mieszkań i domów Kowalskich. O ich uwagę bije się coraz więcej producentów. W szranki z polskim Fibaro czy Oortem stanęło już tajwańskie Mio, a teraz dołącza do nich sąsiad Mio, firma Edimax.

Producent, który dotąd był znany głównie z produktów sieciowych, rozszerza gamę swoich urządzeń o te, jakie doskonale sprawdzą się w mieszkaniach. Sam nazywa je zestawem startowym dla inteligentnego domu. W jego skład wchodzi:

  • Kamera IP Full HD
  • Czujnik otwierania drzwi / okien
  • Czujnik ruchu
  • Czujnik temperatury i wilgoci

Te cztery podstawowe rzeczy wystarczą, by zarządzać domem z poziomu smartfona. Umożliwia to specjalna aplikacja EdiLife, która w razie niepożądanej sytuacji powiadomi o tym fakcie użytkownika.

Edimax udostępnia także swoją własną chmurę Edimax Cloud, dzięki której możliwe jest połączenie się z poszczególnymi urządzeniami z każdego miejsca na świecie.

Zestaw IC-5170SC jest typowym przykładem plug&play, a więc jak zapewnia producent – nie powinno być problemów z jego uruchomieniem.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMicrosoft chce, by zespoły pracujące zdalnie, korzystały z jego narzędzi
Następny artykułPanasonic inwestuje 6,5 miliona dolarów w Drivemode
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ