Nowe informacje i technologie zmieniają biznes. Firma używająca danych geoanalitycznych jest jak żołnierz wyposażony w nowoczesną broń i środki łączności – ma przewagę nad przeciwnikami, czyli konkurencją.

Jak istotne są dane i ich analiza przekonywał w wystąpieniu opublikowanym w sieci sam prezydent Obama, udostępniając obywatelom informacje zbierane przez rząd. Skoro były szef jednego z najpotężniejszych państw na świecie dostrzegał w data science ogromny potencjał, czemu nie mieliby wziąć z niego przykładu również przedsiębiorcy?

Dane lokalizacyjne

Geolokalizacja to coraz modniejsze hasło pojawiające się zarówno w portfoliach firm i na ustach właścicieli biznesów. Analizując wykres Google Trends przygotowany na podstawie najczęstszych wyszukań haseł w przeglądarce można zauważyć, że to pojęcie jest o wiele częściej wpisywane niż geomarketing. Pokazuje to, jakie trendy panują na świecie i w którą stronę zmierza obecnie biznes. A jest nią usprawnienie działań przy udziale danych geolokalizacyjnych, stanowiących element data science – analizy i efektywnego wykorzystania gromadzonych informacji.

Czemu obrazowanie danych w przestrzeni jest tak istotne? Wynika to z natury ludzkiej. Kwestia umiejscowienia w czasie i przestrzeni jest jedną z podstawowych zasad percepcji. O wiele łatwiej jest zrozumieć nam coś, co możemy zobaczyć, zwizualizować. Suche dane w arkuszach kalkulacyjnych nie dają tej możliwości. Zręcznie poruszają się wśród nich tylko analitycy.

Wojsko zna swoje miejsce

To, jak ważne są dane geolokalizacyjne od lat udowadniają systemy i struktury stosowane podczas oepracji wojskowych. Dzięki nim dowództwo jest w stanie wyliczyć koszty wykonywanych zadań, a także optymalizować składy zespołów i wybierać odpowiednie uzbrojenie………

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj go w całości w numerze styczeń/luty 2017 Connected Life Magazine. http://clcg.pl/kup-magazyn

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlternatywa dla cyfrowego świata
Następny artykułKupowanie na ekranie
Żądny wiedzy. Chce być connected w każdym tego słowa znaczeniu i niezależnie od konsekwencji. Fan literatury fantasy, historii i motoryzacji. W życiu kieruje się nie tylko nawigacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ