W ostatnie piątkowe przepołudnie, kilkanaście osób związanych z branżą Usage-Based Insurance dyskutowało na temat przyszłości polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców.

Czy trend o nazwie MHYD (Manage How You Drive) przyjmie się w Polsce? Zdania uczestników Connected Life Breakfast były podzielone. Część osób, zwłaszcza tych, które gorąco wierzą w sens zastosowania telematyki w ubezpieczeniach, była optymistycznie nastawiona do tego trendu. Jednak pojawiły się też głosy przeciwne. Wszyscy wszakże zgodzili się z faktem, iż do zbudowania sensownej usługi opartej o UBI, poza ubezpieczycielem potrzeba jeszcze kilka podmiotów (np. koncerny paliwowe, warsztaty samochodowe czy punkty usługowe). Tylko wtedy polski kierowca będzie mógł być w pełni zadowolony z udostępniania informacji o swoim stylu jazdy.

Własnym doświadczeniem pochwalili się przedstawiciele firmy NaviExpert, która zbudowała razem z Link4 ofertę Kasa Wraca. Według Bernadety Stożek, kierowcom najbardziej zależy na bonifikatach finansowych. W przypadku oferty Link4, klient może otrzymać aż do 30% zwrotu wpłaconej składki. I to jest największy motywator do wyboru tego typu polisy.

Równie ciekawie wyglądała dyskusja na temat polis komunikacyjnych opartych o telematykę we flotach. Obecnie jeszcze tego typu oferty nie ma na polskim rynku, jednakże chociażby przedstawiciele PZU, uczestniczący w śniadaniu twierdzili, że to kwestia czasu, gdyż potrzeba jest. Co więcej, uzasadniona biznesowo. Zatem możemy wnioskować, że może już w przyszłym roku pojawią się pierwsze polisy komunikacyjne bazujące na UBI dedykowane dla rynku flotowego. Connected Life Poland, będący organizatorem spotkania, również gorąco w to wierzy.

„W ramach Connected Insurance Club zaczynamy gromadzić firmy, które mogą tworzyć rynek Usage-Based Insurance w Polsce” – mówi Paweł Kacperek

Connected Life Breakfast, czyli Śniadanie z Usage-Based Insurance, to powrót do cyklicznych śniadań, podczas których będą poruszane problemy związane z Internet of Things w ubezpieczeniach. Kolejne tego typu spotkanie już na przełomie października i listopada. My oczywiście zachęcamy do wstąpienia do Connected Life Poland, bo wszystkich członków jeszcze we wrześniu czeka Connected Life Party – impreza dla osób związanych z branżą Internet of Things. Będzie to doskonały moment, by w nieformalnej atmosferze porozmawiać o biznesie.

Wszystkich zainteresowanych członkostwem, zachęcamy do przesłania zapytania drogą elektroniczną: pawel.kacperek@clcg.pl. A jeśli chcielibyście zaprezentować swój produkt/usługę/rozwiązanie podczas kolejnego Śniadania z UBI, zachęcamy również do kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ