Płatności online są dzisiaj coraz bardziej powszechne. Szczególną popularnością cieszą się wśród młodszego społeczeństwa, które smartfonem jest w stanie załatwić niemal wszystko. Teraz do listy rzeczy wykonywanych online, dojdą płatności w urzędach. Zadba o to sopocka Blue Media.

Firma proponuje współpracę z urzędami miast w oparciu o sprawdzony model biznesowy, z powodzeniem od lat stosowany na rynku masowych wystawców faktur – firm telekomunikacyjnych, firm energetycznych, dostawców internetu i telewizji. Według Krzysztofa Ambroziaka z Blue Media, to prostota obsługi jest zaletą platformy proponowanej dla samorządów.

Koniec z kolejkami do kas w urzędach

Kto nie stał nigdy w długiej kolejce w urzędzie? I nie po to, by załatwić jakąś sprawę, lecz głównie po to, by dokonać opłaty za nią? Być może za jakiś czas, będziemy o tym jedynie wspominać. Jak tłumaczy dalej Ambroziak, „w opisie czynności administracyjnej na stronie internetowej miasta, kwota opłaty pojawia się automatycznie po wskazaniu konkrentnej sprawy, którą chce się załatwić. Mogą to być sprawy meldunkowe, opłaty skarbowe, zezwolenia budowlane, procedury związane z uzyskaniem usprawnień do prowadzenia pojazdów oraz wiele innych typów wniosków urzędowych. Nie trzeba szukać dodatkowych informacji o wymaganych kwotach, ani tym bardziej regulować płatności w kasie urzędu”.

Opłacalne dla wszystkich

Koszt obsługi płatności, podobnie jak w przypadku tradycyjnego przelewu i przekazów pieniężnych, obiąża płacącego. Samorząd nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z implementacją platformy i obsługą płatności. Niewątpliwą korzyścią dla samorządów jest w tym wypadku szybkość transferu środków – opłaty automatycznie są przekazywane na rachunek urzędu.

Z kolei jeśli chodzi o petentów – płatnik ma do dyspozycji wszystkie najpopularniejsze formy płatności internetowych: płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro), przelewy automatyczne dokonywane za pomocą linku (mTransfer, Przelew 24 czy iPKO) oraz BLIK – płatność z wykorzystaniem aplikacji mobilnej banku.

Blue Media twierdzi, że płatności online za czynności urzędowe to rozwiązanie opracowane na potrzeby instytucji sektora publicznego. Pierwsze tego typu wdrożenia ma już za sobą Urząd Miasta Sopotu oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCoyote chce być asystentem kierowcy
Następny artykułUrządzenie SATECH 5 od Data System ze ze skutecznością zabezpieczeń w klasie Extra!
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ