W tym roku mija dekada od kiedy w życie wszedł obowiązek wymiany starych dowodów osobistych, tzw. zielonych książeczek. W 2017 do wymiany zakwalifikowanych zostało około 5 milionów dowodów. Jak się okazuje, nie wszyscy tego dokonali. Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że zostało jeszcze blisko milion dowodów do wymiany.

Czemu o tym piszemy? Bo w dobie inteligentnego państwa i coraz bardziej ucyfryzawianych urzędów, tego typu czynność można wykonać online. Wniosek o nowy dowód można złożyć za pośrednictwem strony obywatel.gov.pl. Warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego, jednak przy usługach urzędowych dostępnych online, to wymóg konieczny. Raz założony – z pewnością przyda się na przyszłość.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Cyfryzacji cyklicznie udostępnia coraz to nowe usługi online do obywateli. My czekamy na aplikację mDokumenty na platformę iOS.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozszerzona rzeczywistość podbije świat e-commerce
Następny artykułKonferencja Czas na e-Health już 12 grudnia
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ